Jak kupować zabawki dziecięce, aby były one bezpieczne, a równocześnie mogły czegoś nauczyć.

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę zabawkami, bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę także dorośli, którzy im je kupują przy różnych okazjach. A że takich okazji raczej nie będzie brakować, to i dzieciom zabawek bez przerwy będzie przybywać, z niektórych zaczynają wyrastać i kończą zabawę nimi, ale na ich miejsce dostają kolejne. Niestety część dorosłych nie do końca przemyślanie wybiera zabawki, czy to dla swojego dziecka czy jako upominek dla chrześniaków czy wnuków.

zabawki dla dzieci

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Półki w sklepach aż się uginają pod ogromną ilością zabawek, więc w teorii jest co kupować. Jednak podczas wybierania dziecięcych zabawek należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, dzięki jakim dostarczą one nie tylko bardzo dużo przyjemności, ale również będą bezpieczne . Przy małych dzieciach to bezpieczeństwo właśnie ma ogromne znaczenie, należy bezwzględnie mieć to na uwadze kupując zabawkę dla niemowlaka czy dwulatka. Zabawki na ten przedział wiekowy nie mogą posiadać żadnych ostrych brzegów ani części, jakie dałoby się urwać, bo mogłoby to spowodować ranę lub niezwykle niebezpieczne zadławienie.

Zabawki dla 5 latka już takich obostrzeń nie mają, chociaż oczywiście należy sprawdzić ich jakość. Niestety w niejednym sklepie można kupić tanie, sprowadzane z chin zabawki, jakie niestety mają bardzo kiepską jakość.kliknij w link pinot gris pinot grisNawet jeśli mają niezbędne certyfikaty, to możliwości małych rączek są tak duże, że bardzo szybko ulegają one uszkodzeniu. Takie sytuacje nie tylko mogą spowodować wielki żal u dzieci z powodu utraty zabawki, ale także są niekiedy dość niebezpieczne, gdy przykładowo zostaną ostre krawędzie Dlatego też znacznie lepszym wyjściem będzie zakup zabawek może więcej kosztujących, lecz markowych, co do których można być pewnym, że ich jakość będzie odpowiednia. Podczas wybierania zabawek należy też zwrócić uwagę na to, aby mogły też one rozwijać zdolności malucha.

Zainteresowały Cię poniższe informacje? Szalenie nas to raduje i od razu zachęcamy Cię do serwisu autora po nową dawkę detali.

Doskonale sprawdzają się w tym charakterze kreatywne zabawki dla dzieci, dzięki którym mali naukowcy nie tylko mogą się świetnie bawić, lecz również dużo się nauczą podczas takiej zabawy.