W czym przyrządzić przepyszną kawę?

Wiele osób zaczyna swój dzień od wypicia filiżanki pysznej i mocnej kawy. Metod na otrzymanie tego naparu jest kilka. Jakie one są?

Amatorzy kawy bardzo często piją kawę po turecku. Z metodami jej parzenia łączy się w Polsce mnóstwo nieporozumień. Wielu z nas zwie tak kawę, który parzy się zalewając ją wrzącą wodą wprost w szklance. Taka kawa (zobacz więcej kawa indonezja) nie ma jednak nic wspólnego z fantastyczną kawą po turecku, którą zaparza się w specjalistycznym tygielku. Do zaparzania kawy chętnie wykorzystywane są również ekspresy przelewowe. Mało popularnym jeszcze w naszym kraju sprzętem do parzenia naparu z kawy jest Chermex. Chemex to bardzo proste urządzenie wykonane z wytrzymałego na wysokie temperatury szkła, które swoim kształtem wygląda jak klepsydra. Do przygotowywania kawy w takim naczyniu potrzebne są wykonane z papieru filtry. By można było otrzymać znakomity napar trzeba użyć kawy zmielonej trochę grubiej niż na klasyczne espresso. Dobrą kawę będziemy mieli również stosując do tego czajnik Moka. Kawiarka Bialetti to jeden z najbardziej renomowanych rodzajów takich czajniczków. Kawiarka Bialetti jest znana amatorom dobrej, mocnej i aromatycznej kawy od lat 30 XX wieku. Wielu miłośników naparu z kawy nadal bardzo po nie zasięga.

Zaparzana kawa

Autor: Don LaVange
Źródło: http://www.flickr.com
Działanie kawiarek przypomina działanie ekspresu ciśnieniowego, w porównaniu mimo wszystko z tego typu sprzętem kawiarki kupić można znacznie taniej. Nie braknie jednak sympatyków parzenia kawy właśnie w ekspresach ciśnieniowych. Dzięki nim można wypijać nie jedynie espresso, ale przygotować także wiele innych kawowych napojów. Decydując się na zakup ekspresu ciśnieniowego będzie można w swoich czterech kątach wypijać smaczne cappuccino, lub latte macchiato.

Nasze nowe artykuły są tak samo interesujące, jak ten. Zatem najedź na link tutaj przekładki drewniane do transportu i przeglądaj rzetelne informacje. Zachęcamy!

Pamiętajmy jednak, iż nie warto inwestować w kupno ekspresu ciśnieniowego, jeśli nie zamierzamy stosować dobrej jakości kawy. Do szybkiego parzenia kawy można zastosować urządzenie nazwany jako dripper. Dripper to nic innego jak filtr wykonany z materiału ceramicznego. Znacznie częściej można napotkać obecnie drippery wyprodukowane również z tworzywa sztucznego albo materiału szklanego. Otrzymanie filiżanki dobrej oraz pięknie pachnącej kawy w takim urządzeniu zajmie nam maksymalnie 3 minuty.