Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

Urządzanie łazienki potrzebuje zwrócenia uwagi na wiele spraw, a jedną z nich jest wybór odpowiednich mebli, w tym szafki pod umywalkę. Nie wystarczy kupić pierwszą szafkę, która wpadnie nam w oczy, gdyż jest kilka kwestii, które powinniśmy skontrolować, zanim zdecydujemy się na wybór jednej z nich.

szafki łazienkowe

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym elementem jest materiał, z którego wyprodukowana jest szafka.kompleksowy opis mokra karma dla kotaŁazienka to pomieszczenie, w którym nie da się uchronić przed porozlewaną wodą czy unoszącą się parą wodną, szczególnie po kąpieli, toteż powinniśmy wybrać firmę, która stosuje materiały odporne na wilgoć. W przeciwnym razie może się okazać, iż po paru miesiącach meble zaczynają się rozwarstwiać, przez co już w ogóle nie wyglądają estetycznie. Producent mebli łazienkowych musi gwarantować zastosowanie właściwych tworzyw bądź specjalnych zabezpieczeń, między innymi lakierów, które ochraniają przed wilgocią. Drugą kwestią jest rozmiar szafki. Na określony wymiar podstawowy wpływ ma oczywiście rozmiar umywalki. Szafka musi gwarantować wygodne stanie przy zlewie i najlepiej nie sięgać samej podłogi. Przy zlewie nieraz zbiera się woda, toteż lepiej jest ją natychmiast wytrzeć, niż miałaby wpływać pod meble oraz niewłaściwie wpływać na ich kondycję. Szafka musi być również odsunięta od ściany, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza oraz zmniejszać ryzyko jej zniekształcenia. Z wymiarami szafki pod umywalkę nieodzownie związana jest jej pojemność. Szafka powinna mieścić kosmetyki bądź płyny do mycia łazienki, gdyż mało kto lubi trzymać rzeczy na wierzchu. Zamknięte za drzwiczkami prezentują się dużo korzystniej, aniżeli poustawiane na podłodze. Szafki z drzwiczkami zawsze mają stylowy wygląd i gwarantują czystość łazienki, gdyż kurz najbardziej zbiera się na otwartych przestrzeniach. Należy też pamiętać, by dopasować wygląd szafki do innych mebli oraz urządzenia całej łazienki (zobacz: firma – producent mebli łazienkowych). Najważniejszy jest kolor oraz ogólny design.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa produkcja sztućców stołowych z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz tam dużo bardzo interesujących informacji.

Choć białe szafki są najpopularniejsze, to czasem dobrze jest zaszaleć, by dodać łazience charakteru.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już orientujesz się, w jaki sposób powinieneś dobierać właściwe szafki łazienkowe. Dobrze jest zainwestować więcej pieniędzy, lecz cieszyć się dobrej jakości, funkcjonalną szafką pod umywalkę, jaka będzie nam służyć przez długi czas, aż zdecydujemy się na kolejną zmianę wystroju oraz będziemy chcieli wprowadzić nowe pomysły.