Który zasilacz należy wybrać do oświetlenia LED i co wziąć pod uwagę w trakcie jego zakupu?

Zasilacz pełni bardzo znaczącą rolę w oświetleniu ledowym, bowiem LED to niesłychanie zaawansowana i nowomodna technologia naszych czasów. Warto więc dowiedzieć się jakim sposobem działa technologia LED oraz jakie zasilacze wybierać do diod ledowych. Na początku powinnyśmy wiedzieć, że w technologii LED stosuje się dwie metody zasilania.

ledy

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Pierwszą z nich jest metoda napięciowa, natomiast drugą – metoda prądowa. Wybierając zasilacz led, powinnyśmy wiedzieć, którą metodą zasilane są produkty ledowe, z których korzystamy. Jeżeli wyszukujemy zasilacza do żarówek LED czy taśm ledowych to odpowiednie okażą się zasilacze napięciowe. Wybierając zasilacz led napięciowy, z pewnością musimy zwrócić uwagę na jego jakość. Nie wskazane jest oszczędzać na zasilaczach, albowiem niedrogie zasilacze mogą być mało funkcjonalne. Dodatkowo mogą wywołać uszkodzenie diody.

Powinno się więc kupić jakościowy, solidny i markowy zasilacz led, który sprawdzi się przez nadzwyczaj długi okres. Znaczącą rzeczą są również zabezpieczenia. Odpowiednie zasilacze led powinny posiadać co najmniej trzy wbudowane zabezpieczenia – przeciw-przepięciowe, przeciw-zwarciowe, i także przeciw-przeciążeniowe. Takie zabezpieczenia efektywnie chronią zasilacz przed prawdopodobnymi uszkodzeniami. Kolejną rzeczą, jaką winniśmy wziąć pod uwagę w czasie kupowania zasilacza led, jest sprawność energetyczna oraz pobór mocy bez obciążenia.

Masz zamiar uzupełnić swą wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Musisz wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej sklep z winem wiadomości.

Należałoby wybierać zasilacze, które mają wysoką sprawność energetyczną, gdyż wtedy zużywają one znacznie mniej prądu. Jeżeli napięcie zasilacza led jest duże to jego sprawność również jest znacznie większa. Jeżeli chodzi o pobór mocy bez obciążenia to wybierajmy zasilacze, które pobierają bez obciążenia nie więcej od 1W. Odpowiednie i solidne zasilacze ledowe odkryjemy w dzisiejszych czasach w wielu sklepach, wobec tego niewątpliwie nie będziemy mieć problemu z odnalezieniem stosownego. Pamiętajmy jednak żeby nie nabywać pierwszego lepszego zasilacza ledowego, lecz kierować uwagę na jego parametry.