Nim weźmiesz do domu psa lub kota… Dowiedz się co może być niezbędne

O posiadaniu własnego psa lub kota marzy mnóstwo dzieciaków. Rodzice zwykle ulegają tym prośbom. Zanim jednak w naszym domu pojawi się kot albo pies dobrze jest się do tego przygotować. Tak samo kot, jak i pies potrzebują w domu wielu niezastąpionych rzeczy. Zwierzęta te będą potrzebowały misek na jedzenie i wodę, miejsca do spania. Dla psa musimy kupić także smycz. Kot wymaga ponadto także kuwety i żwirku. W sklepach zoologicznych jest bardzo szeroki wybór różnych typów żwirku.

żwirek silikonowy do kuwety

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Żwirek silikonowy dla kota bardzo dobrze wchłania wilgoć i to również w większej ilości.

Masz ochotę przeczytać nowe interesujące posty? Zachęcamy więc na witrynę twórcy (http://www.fotoporcelana.net/3-zdjecia-na-porcelanie). Tam czekają na Ciebie sprawdzone treści.

Żwirek silikonowy dla kota tak samo dobrze jak wilgoć chłonie również zapachy. Prócz żwirku wykonanego z silikonu w sklepach dostępne są inne typy żwirków, w tym również zapachowe. Naturalnie, że będziemy potrzebowali także konkretnej karmy dla nowych pupili w naszym domu. Sklepy zoologiczne oferują niezwykle szeroki wybór pokarmów w sosach jak i w postaci suchej karmy dla psów i kotków. Pieska można karmić również samodzielnie ugotowaną karmę. Wówczas mimo wszystko konieczne będzie podawanie mu odpowiednich minerałów. Witaminy dla psa to szeroka gama preparatów niezastąpionych dla szczeniaków, psów dorosłych, lecz także dla psów seniorów. Witaminy dla psa będą tak dostosowane, aby zawierały wszelkie niezbędne składniki, dlatego mnóstwo środków witaminowych będzie uzupełnianych również minerałami. Decydując się na wzięcie kotka musimy pamiętać, że niezbędnym akcesorium prócz kuwety będzie również drapak. Sklepy oferują szeroki wybór tych akcesoriów, każdy z nich może posłużyć nie tylko do wycierania pazurków, lecz także do zabaw.

piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Drapaki dostępne są w rozmaitych konfiguracjach, naturalnie więc, że będą bardzo zróżnicowane cenowo. Z pewnością zdołamy zakupić drapak, który będzie odpowiadał z jednej strony naszym możliwościom finansowym, z drugiej będzie dostosowany do naszego pupila. Na sam koniec należy pomyśleć o tym, by jeszcze nabyć transporter. Będą pośród nich niezwykle różnorodne typy, między innymi specjalistyczne torby transportowe oraz wykonane z wikliny budki w których można przewozić pupila. Transporter przyda nam się kiedy będziemy musieli z kotem odwiedzić weterynarza.