Wykrywanie a także zwalczanie szkodników magazynowych

Spośród wielu przechowywanych płodów rolniczych, szkodniki magazynowe jako główne źródło pokarmu przede wszystkim upodobały sobie ziarna zbóż.
Co roku sprawiają znaczące straty zarówno liczby, jak także jakości zebranych plonów.

kreacje karnawałowe i biżuteria Diva

Autor: diva
Źródło: diva
Pierwsze wypływają z bezpośredniego żerowania i ubytku masy, natomiast drugie wynikają z rozwoju mikroflory bakteryjno-grzybowej. Pośród szkodników zasiedlających magazyny zbożowe bywają organizmy bardzo niewielkie jak roztocze, troszkę większe jak owady a także całkiem duże gryzonie.

Czyżbyś chciał dostać więcej wiadomości na ten interesujący temat? Szukasz szczegółów? Więc naciśnij i sprawdź (http://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/wycena-instalacji-fotowoltaicznych/) – następne wpisy oczekują na Ciebie.

W pustych składach nie stanowią one zagrożenia. W obiektach napełnionych zbożem ich obecność, nawet nieliczna, stwarza już istotne kłopoty.

W pustych magazynach kontrola będzie łatwiejsza. Insekty nie mają się bowiem w którym miejscu skryć więc w czasie cyklicznej lustracji można je zauważyć jak spacerują po podłodze, murach i fragmentach konstrukcyjnych składu. O ich egzystencji świadczą też ślady pozostawiane w punktach, gdzie gromadzi się kurz. Szczególnie dokładnie należy oglądać punkty ustronne, trudno dostępne oraz zacienione (dla przykładu pod maszynami), w jakich szkodniki liczniej gromadzą się, a w jakich panuje zazwyczaj większa wilgoć i warunki sprzyjające przeżyciu.

W takich miejscach rozwijają się w większości wypadków grzyby pleśniowe, które dla wielu gatunków szkodników, przede wszystkim roztoczy oraz insektów, stanowić mogą okresowe źródło pokarmu, chociaż są one wytrzymałe na głód i bez niego mogą przetrwać kilka miesięcy.

Jeśli zaciekawił Cię ten materiał, to tu znajduje się notka spod linku (https://sklep.acana.com.pl/90-karma-dla-psow-doroslych), która też ma bardzo ciekawe informacje na omawiany tutaj temat.

Zwalczanie spuszczela jest kluczowe dla rolnictwa. Ich niszczenie jest dość trudne i uciążliwe. Warto zlecić to zadanie specjalistycznej jednostce.