Jak urządzić łazienkę? Jakie meble zakupić, w jaki sposób ją wyposażyć?

Łazienka to miejsce szczególne. Dobrze, żeby była miejscem gustownym, ale przy tym funkcjonalnym. Bardzo niebagatelne jest, by meble łazienkowe były wytrzymałe i praktyczne. Wyposażenie łazienki jest narażone na różne bodźce, między innymi wysoką temperaturę, wilgoć. Źle dobrane meble pod ich wpływem mogą puchnąć bądź rozwarstwiać się. Warto wiedzieć, że, wbrew pozorom, drewno rewelacyjnie sprawdza się w łazienkach, oczywiście tylko jeśli jest polakierowane, co zabezpiecza je przed oddziaływaniem wody. Zanim przystąpimy do zakupów, musimy dokładnie zmierzyć nasze pomieszczenie. Z efektów, jakie zapewni remont czy metamorfoza naszej łazienki, będziemy korzystać przez długi okres, więc warto dopiąć wszystkie detale na ostatni guzik.

zakupy

Źródło: paceinfonet.org
Planowanie i zakupy najlepiej zacząć od armatury. Gdy ją zainstalujemy możemy bowiem dokładnie określić, ile miejsca do dyspozycji zostało. Dobrze jest nadmienić, iż zlew zaleca się nabywać wraz z szafką, która ma się znaleźć pod nim, rzecz jasna, o ile takie rozwiązanie nas interesuje. Rynek proponuje szeroki wachlarz jeżeli chodzi o meble łazienkowe. Możemy postawić na produkty szklane, drewniane czy metalowe. Do wyboru mamy szafki sprawdzające się pod umywalką, szafki wiszące oraz stojące. W zależności od upodobań istnieje opcja mebli z szufladami, półkami czy drzwiczkami. Powinno się szczegółowo zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemyi oczekujemy od tego pomieszczenia. Niewielka łazienka zostanie optycznie powiększona dzięki szafkom wyposażonym w lustra. Musimy wszystko tak przemyśleć, by w czasie porannej toalety można było sprawnie przygotować się do wyjścia.

Wizualizacja łazienki, umywalka

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Jeśli mamy do dyspozycji większe pomieszczenie to rewelacyjnym pomysłem jest nabycie dwóch zlewów, dwóch luster, dwóch szafek – w przypadku par, małżeństw możliwe jest, na przykład, równoległe wykonywanie porannej toalety. Wreszcie, dobrze jest mieć na uwadze, że łazienka to także miejsce, w którym powinniśmy mieć możliwość odprężenia się. W związku z tym, oprócz praktyczności pomieszczenia, spore znaczenie odgrywa styl.

Przejdź do opisu, który jest pod podanym linkiem oraz czytaj więcej podkłady pod tort na ten temat, który widocznie Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Postawmy na taką, która doskonale wpisuje się w nasze wymagania i wizje