W jaki sposób chronić dokumenty w podróży?

W jaki sposób ochraniać dokumenty w podróży, jak się zabezpieczyć przed ich utratą? Poniżej kilka praktycznych wskazówek!
Dokumenty w trasie to oprócz pieniążków najważniejsza rzecz, bez jakiej nie obejdziemy się podczas wyjazdu poza granicę, natomiast ich strata wywoła u nas niezły stres jak też nerwy.

etui na kartę kredytową

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Poniższe rady z pewnością przydadzą się wszystkim wyjeżdżającym w troszkę dłuższą podróż oraz poza Stary Kontynent, tylko nie oznacza to, że będą całkowicie niepomocne dla wszystkich wyruszających na koniec tygodnia do jakiegoś z europejskich miast. Rzecz jasna dopasujmy nasze potrzeby tyczące się ochrony dokumentów do zakresu naszej podróży.

Nie bagatelizujmy zagrożenia – kradzież może się nam przytrafić zarówno w trakcie długiej podróży z plecakiem gdzieś w krajach tropikalnych, jak także w Europie, w czasie parodniowego wyjazdu. Skrzynka mailowa, chmura – możliwości gromadzenia dokumentów w Sieci jest kilka i wydają się dość kuszące, zwłaszcza w czasach, gdy na praktycznie każdym rogu można przyuważyć internetową kafejkę z drukarką. Ale… Co w wypadku, jeżeli ktokolwiek włamie się na naszą skrzynkę mailową? Korzystniej nie składować duplikatów na mailowej skrzynce, bo nigdy nie wiadomo, kto się do niej dostanie. Jeśli z kolei zamierzamy przechowywać kopie w tak zwanej chmurze, pamiętajmy o skomplikowanym haśle .

Drugim podejściem będzie kontakt z naszą osobą do kontaktów w wypadkach awaryjnych, jaka ma nasze kopie poświadczeń, żeby przesłała nam je mailowo (zaś maila skasujemy natychmiast po wydrukowaniu papierów). Przed podróżą koniecznie zaopatrz się również w etui na kartę kredytową.http://sklep.acana.com.pl/26-sucha-karma-dla-kota suche jedzenie dla kota/J]