Gdzie zgodnie z prawem przeprowadzić kasację samochodu?

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy nasze auto jest już w takim stanie, że absolutnie nie nadaje się do niczego. Zostaje nam wtedy jedynie kasacja. Należy wiedzieć jaki sposób tego procederu jest legalny i w jakich miejscach możemy wykonać kasacji zgodnej z prawem. Przepisy są takie same dla wszystkich miast w Polsce, niezależnie od nazwy miejsca, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław czy auto złom Legnica.

Auto, który nie nadaje się już do jazy można zezłomować w specjalnych punktach. Oczywiście możemy spróbować sprzedać samochód komuś, kto zechce go wyremontować i nadal używać i w takiej sytuacji mamy możliwość zyskania największej sumy pieniężnej. Zajmiemy się jednak wypadkiem auta, które na pewno nie nadaje się już do niczego i jedynym sposobem pozbycia się go jest kasacja. Warto wiedzieć, że punkt, w której zezłomujemy pojazd nie może pobierać opłaty. Ma takie prawo tylko wtedy, kiedy auto waży dużo mniej, niż jest to napisane w dowodzie. Wtedy dopłacamy za każdy ujęty kilogram. Więcej na .

Złomowanie samochodów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy udajemy się do opisanego punktu, musimy mieć ze sobą potrzebne dokumenty, głównie jest to dowód rejestracyjny, w odmiennych przypadkach może to być również upoważnienie, jeżeli nie jesteśmy właścicielami, czy inne dokumenty zatwierdzające dane pojazdu. Kiedy oddamy auto do stacji demontażu, dostaniemy dokumenty, które poświadczają unieważnienie tablic i dowodu rejestracyjnego. Jeśli już mamy wymienione dokumentacje, możemy pójść do wydziału komunikacji w naszej gminie i złożyć wniosek o wyrejestrowanie samochodu. Mamy na to miesiąc. Dodatkowo warto potwierdzić legalność działalności stacji. Każdą możemy odszukać na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki temu upewnimy się, że wybór stacji jest prawidłowy. Niezgodne z prawem złomowanie Wałbrzych jest surowo karane. Można dostać mandat o wysokości nawet 30 tysięcy.

Należy również wiedzieć, że za prawidłowo skasowany samochód, właściciel powinien dostać pieniądze. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie oferty znajdziemy w Internecie. Podobnie jest w przypadku tak zwanego auto złomu. Wystarczy po prostu poszukać stacji w okolicy naszej miejscowości. Jeśli interesuje nas kasacja pojazdów Kraków, Kielce czy Warszawa, sposób poszukiwania jest identyczny.

Kiedy nasze auto wymaga złomowania, musimy wiedzieć, że nie możemy wykonać tego procederu w dowolnym miejscu. Jeśli chcemy, by wszystko było w pełni legalne, powinno się zapoznać z dostępnymi wymogami. W związku z tym bez problemu pozbędziemy się zbędnego pojazdu. W dodatku możemy dostać za to pieniądze.

Nie rezygnuj – kontynuuj wyszukiwanie (http://www.bsinspekcja.pl/kamera-inspekcyjna-do-kanalizacji/) interesujących Cię wątków. Wyszukasz ich dosyć dużo na naszej nowej stronie. Zachęcamy!

Warto skorzystać z takiej możliwości.