Jakie są rodzaje szkła? Czym się charakteryzują różnorodne modele? Co najbardziej korzystnie wybrać?

Z zatrudnieniem szklarza jest jak z innymi usługami – ma być solidnie, profesjonalnie i na temat. Na szczęście dużo jest takich znawców na rynku, więc łatwo odnaleźć coś dla własnych wymagań. Niekiedy jednak warto coś wiedzieć w temacie szkła, a więc to, jakiego rodzaju najlepiej wybrać, żeby w czasie rozmowy ze szklarzem orientować się, o jakiego rodzaju pojęciach mowa.

szyba

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze warte wspomnienia jest szkło transparentne tzw. float. Jest to szkło podstawowe, bardzo często wybierane i używane do szklanych produkcji – wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Jest płaskie, przeźroczyste, bez zniekształceń i optycznych wad. Odróznia je odcień, jaki dostrzegalny jest na krawędziach i zachodzi w zieleń. Jeśli zdecydujemy się na usługi szklarskie, najbardziej korzystnie we Wrocławiu, to można być pewnym, że szklarz poleci nam właściwie taki model szkła. A to dlatego, iż to szkło ma rzeczywiście wiele zastosowań.

Pasuje więc praktycznie do wielu rzeczy: drzwi (DA-BUD), kabin prysznicowych, okien, lamp oraz witryn. Inny rodzaj szkła to szkło optiwhite. Jest to szkło podobne do szkła transparentnego, lecz nie posiada zielonego odcienia, tak więc lepiej się prezentuje oraz ma większa przejrzystość. Faktycznie też lepiej odwzorowuje kolory, dzięki temu bardzo rewelacyjnie pasuje do grafik na szkle. Kolejny typ szkło matowe, to po prostu szkło mleczne, które można uzyskać dzięki obróbce chemicznej na jednej stronie szyby.

Szklane drzwi

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej więc strony tego rodzaju szkło wygląda jak zwykły float, z innej jest matowe. To szyba nieprzejrzysta, jaka jednak zapewnia odpowiednią ilość światła w konkretnym pomieszczeniu. Łagodzi także kontury osób oraz przedmiotów, a także dodaje prywatności w pomieszczeniach firmowych. Na koniec dobrze powiedzieć o szkle laminowanym.

Jest wytworzone przy pomocy zgrzewania ze sobą dwóch, albo więcej, szyb oraz folii laminującej, jaka występuje między nimi. Dzięki takiej folii, jak dochodzi do stłuczenia, szkło nie ulega rozpadowi, lecz jest przez nią utrzymywane, co gwarantuje naprawdę pokaźny komfort bezpieczeństwa. Z tego rodzaju wiedzą już będziemy doskonale wiedzieć, z jakim szkłem mamy do czynienia i co najlepiej wybrać. Nie bójmy się jednakże o wszystkie pytać szklarza, musi on rozwiać nasze wszystkie wątpliwości.