Przełomowa technika w filmowaniu z powietrza

Coraz bardziej nowoczesna technika wkracza we wszystkie odcinki życia, dotyczy to także fotografiki, czy filmowania.
Filmowanie z powietrza przeróżnych przedmiotów, wydarzeń, bądź uroczystości cieszy się obecnie coraz to wyższą popularnością.

Polega to ogólnie rzecz charakteryzując, na nagrywaniu filmów z innej, bardziej intrygującej perspektywy.
filmowanie dronem miasta

Autor: Raghavendra Bhat
Źródło: http://www.flickr.com
Pasjonaci dronów winni posiadać wiedzę, że w Polsce miejsc w których jest możliwość użytkować przestrzeń powietrzną do eksploatowania bez większych przeszkód nie jest wcale zbyt dużo. Obejmują one jedynie obwody poza większymi miejscowościami, oddalone od lotnisk, nie znajdujące się w wojskowych rejonach powietrznych i nie leżące na obrębach parków narodowych i rezerwatów, również znajdujące się poza rejonami, których użytkowanie ograniczają specjalne przepisy. Na wideofilmowanie Kraków z powietrza DronMaster w obrębie miasta trzeba mieć należyte zezwolenia. Nie ma ważności czy osoba obsługująca drona jest dyletantem, czy specjalistą, oraz w jakim celu odbywa się lot.
Nagrania z powietrza są również wykorzystywane w czasie imprez masowych, takich jak występy, pikniki, bądź festiwale. Jak w innych sytuacjach takie filmy zapewniają interesujące, nietuzinkowe i zwracające uwagę nagrania, które zdołają posłużyć do celów reklamowych i promocyjnych.

Filmowanie dronem budzi zachwyt nietypowymi ujęciami, ciekawą perspektywą, także innym spojrzeniem na kamerowany, czy fotografowany obiekt.
Wybierając ów model pamiątki każdy ma gwarancję doskonałych ujęć, które będą doskonałą pamiątką na dużo lat.