Posiadanie lombardu w obecnych czasach wydaje się być trudniejsze niż kilka lat temu, ale jednak opłacalne

Niejeden biznesmen, który miałby ochotę zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się ustawodawstwo.
Jeśli myślimy nad tym, jaki rodzaj biznesu moglibyśmy założyć, to trzeba pomyśleć nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to w perspektywie najbliższych lat lukratywny biznes. Powinniśmy się nad tym zastanowić. Jeszcze kilka lat temu założenie lombardu było raczej łatwe. Obecnie wymagania są już większe. Warto się z nimi zapoznać, by nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 takie lombardy, które udzielają pożyczek, musiały przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście trzeba też zarejestrować swoją działalność w KRS. To niebywale istotne, żeby nie mieć za jakiś czas żadnych kłopotów z prawem. By lombard funkcjonował prawidłowo oraz przynosił zyski, powinniśmy wziąć pod uwagę dwie rzeczy — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejscówki na nasz biznes. Wybór dosyć bogatej dzielnicy będzie złym wyborem. Mądrzej iść w dzielnice, gdzie żyje sporo ludzi, którzy są niezbyt bogaci. Wszystkie okolice poprzemysłowe będą zatem najlepszym wyborem. Następna rzecz tyczy się tego, czym mamy ochotę handlować. Czy chcemy zająć się wyłącznie elektroniką (telefony, tablety, sprzęt fotograficzny itd.

) czy może na przykład handlem wszystkiego? W takim przypadku wiele zależało będzie od tego, jak duży będziemy mieli lokal.

Analogiczny zespół przygotował zbliżone artykuły. Jeśli Cię one interesują, to kliknij tutaj oraz zobacz więcej porad na stronie (https://www.lisiekaty.pl/) publikacji, którą tam znajdziesz.

Przecież gdzieś to wszystko trzeba będzie składować.