Niestety powietrze w naszej ojczyźnie jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej oraz na całej planecie

Już od kilku lat ciągle mówi się o tym, że w naszym kraju bywa tak gęsty smog, jak choćby w Chinach. To zdecydowanie niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.
Starsze osoby mówią, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu powietrze było znacznie gorsze, co było odczuwalne w płucach, jako pieczenie.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w czasach Polski Ludowej nikt się nad tym nie pochylał. Teraz mówi się o tym na każdym kroku — zwłaszcza zimą. To okropny okres w roku, jeśli chodzi o smog, gdyż w wielu naszych domach do teraz trzyma się stare kopciuchy. Oprócz tego istnieją nadal ludzie, którzy wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie chcą pojąć, że trują siebie i innych. Dlatego ważne wydaje się być, aby zimą nie przebywać zbyt wiele na zewnątrz. W domu natomiast trzeba zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to najczęściej nieduże urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza.

Zaintrygowała Cię opisywana tematyka? Sprawdź więc poza tym ten ważny tekst – to też bardzo cenne źródło informacji.

Istotne wydaje się być, by przeczytać, które zanieczyszczenia on usuwa. Kupowanie drogiego sprzętu, który nie zwalcza najgroźniejszych pyłków PM 2,5, jest po prostu bez sensu, ponieważ o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale powinny mieć kilka głównych cech. Jeśli przykładowo chcemy, by działały również nocą, to muszą posiadać system cichej pracy.

Wówczas nie buczą i nie palą się na nich żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy na przykład chcą umieścić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on również dość lekki, abyśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W ciągu dnia przykładowo może stać w salonie, a potem w sypialni.