Od kilkunastu lat Urząd Skarbowy robi dużo, by iść z duchem czasu i ułatwiać Polakom funkcjonowanie

W tym roku składanie sprawozdań finansowych było szalenie łatwe dzięki nowatorskim rozwiązaniom zaproponowanym przez Skarbówkę.
Już od dłuższego czasu jesteśmy w stanie dostrzec, że polskie urzędy starają się wyjść naprzeciw wymogom XXI wieku.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Rozpoczęli tym, że przykładowo można już wiele spraw zrobić przez internet. Tak było także już od jakiegoś czasu z sprawozdaniem PIT, który wysyłaliśmy do Urzędu Skarbowego. Można było wszystko załatwić online i nie trzeba było przeżywać ciężkich chwil w kolejkach do okienka. Z tej możliwości korzystali z reguły ludzie młodzi, bo osoby starsze nie potrafią zbyt sprawnie obchodzić się z internetem. Nierzadko bali się, że coś pomylą i dlatego woleli składać formularz w normalnej wersji papierowej. W tym roku nastąpił przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas bowiem samodzielnie. To ogromny krok do przodu. Więc ci, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na potomstwo lub na internet) nie musieli nic robić.

Ten materiał posiada interesujące dane na omawiany temat, ale jeżeli chcesz zgłębić podobne aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje.

Jeżeli dla przykładu jakiś starszy pan ma emeryturę, ale nie pracuje prócz tego w jakiejś firmie, to urząd rozliczył go sam na podstawie papierów przesłanych z ZUS. I to by było na tyle. Nie trzeba się stresować, wypełniać formularze oraz jeździć do Urzędu Skarbowego.

W sumie duża część społeczeństwa, która jest na emeryturze (ale nie wyłącznie oni, a znacznie większa grupa osób), może nareszcie najnormalniej w świecie zapomnieć o formularzu PIT raz na zawsze. Cóż za radość oraz mniej nerwów dla sporej części naszego narodu.