Każda forma reklamy wydaje się być potrzeba, aby przyciągnąć nowych klientów oraz dobry rozgłos

życie dzisiejszego człowieka jest tak szybkie, że wymaga to od niemal wszystkich przedsiębiorstw dostosowania się oraz właściwej promocji.
Nieczęsto jest tak, że stać jakąś firmę na szalenie kosztowne reklamy w telewizji czy w modnych gazetach.

fotka - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
kobieta w szpilkach

Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromna większość przedsiębiorstw (z pewnością 95%) musi szukać równie kreatywnych, ale znacznie mniej kosztownych metod. Jeśli przykładowo mamy sklep ortopedyczny ostrów mazowiecka lub lokal użytkowy, to możemy dla przykładu wydrukować plakaty oraz powiesić je w okolicy. Co może być umieszczone na takim plakacie? Przede wszystkim informacja o tym, w jakim miejscu znajduje się nasz lokal (niektórzy dodają także niewielką mapę, ponieważ ludzie bywają w większości wzrokowcami). Możemy również dodać coś o obecnych promocjach i przykładowo zniżkach dla nowych klientów. Plakat w ogóle nie musi być duży czy kosztowny, ale jednakże powinien być zauważalny. Wobec tego najlepiej byłoby, aby był kolorowy. Prawda będzie wtedy droższy, ale na pewno się nam to zwróci w postaci kolejnych klientów i większych wpływów do kasy. Nie zapominajmy też o tym, żeby wydrukować odpowiednią ilość plakatów. Nie powinno być ich zbyt mało, ale także nie za dużo. Najgorzej będzie, jeżeli plakaty będą nam potem zalegać na magazynie. To tak, jakbyśmy wyrzucili pieniądze do kosza.

Przed podjęciem decyzji o Druku trzeba zrobić projekt plakatu oraz rzecz jasna znaleźć dobrą drukarnię. Powinna być ona rzetelna i uczciwa. Aby nie przepłacić, możemy zrobić wstępne rozpoznanie. Trzeba zadzwonić do kilku drukarni i porównać ceny.