Jakie zabiegi estetyczne warto wykonać przed latem, a jakie po nim?

Nadchodzące lato sprzyja upiększaniu kobiecego ciała. Pozbywanie się kolejnej warstwy ubrań i myśl o zakładaniu bikini sprawia, że myślimy również o tym, aby coś poprawić, ulepszyć, ale do końca nie wiemy co. Bardzo łatwo pogubić się w szerokiej ofercie rynku medycyny estetycznej, chociaż artykuły sponsorowane pozwalają tę ofertę bliżej poznać, a kliniki starają się wybadać kobiece potrzeby, oferując na przykład promocje na usuwanie blizn laserem.

Zdrowy wygląd naszej skóry powierzmy lekarzowi specjaliście i zastanówmy się, co możemy poprawić przed latem.

zadbane usta

Autor: Nicolas Fuentes
Źródło: http://www.flickr.com

Choć w aptekach można kupić bardzo dużo specjalistycznych preparatów ułatwiających usuwanie blizn, są one zmianami na skórze, które zaszły na stałe i nie są łatwe do zniwelowania preparatami kosmetycznymi. Nie jest to równoznaczne z tym, że należy się godzić, aby szpeciły nasze ciało do końca życia, zwłaszcza, kiedy nadchodzi lato i kiedy odsłaniamy większe partie ciała nie tylko na wakacjach. Dużo kobiet chciałoby włożyć sukienkę z dużym dekoltem albo odsłoniętymi ramionami, ale blizny na dekolcie, plecach czy ramionach na to nie pozwalają. Sprawa jest jest jeszcze trudniejsza, kiedy blizna jest na naszej twarzy, ale obecnie istnieje sporo sposobów, aby się ich pozbyć albo przynajmniej spowodować, że będą mniej widoczne. Sporo klinik oferuje nowoczesne leczenie z wykorzystaniem urządzeń takich: łóżko LED-owe, usuwanie blizn laserem,

blizna

Autor: Felix Montino
Źródło: http://www.flickr.com

terapie osoczem – aktualna oferta usuwania blizn laserem.

Jeśli omawiany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to poczytaj również (http://www.pietak.pl/specjalizacje/rozwody-i-sprawy-rodzinne) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niesamowicie pasjonujące.

Likwidowanie blizn może być przeprowadzone kilkoma technikami. Metodę wybiera się w zależności od głębokości, koloru oraz okresu powstania blizny. Kiedy odczuwamy potrzebę, umówmy się do kliniki medycyny estetycznej, a doktor podczas diagnozy dobierze odpowiednią technikę.

Wykonajmy to dużo wcześniej, w zimie albo z początkiem wiosny, by skóra zdążyła się zregenerować po zabiegach i nie była od razu wystawiona na mocne promieniowanie UV. Jeśli mowa o usuwaniu znamion, sytuacja jest zbliżona – lepiej wykonać takie zabiegi jesienią i zimą, aby wszystko wróciło do normy do lata. Jeżeli chodzi o modelowanie ust (przeczytaj informacje) lub wypełnianie bruzd wokół ust, pora roku jest zawsze dobra więc nie ma tu zbyt wielu przeciwwskazań, ale mimo to dobrze jest zachować określone środki ostrożności.

Obecnie medycyna ma sporo metod, by polepszyć urodę. Zredukowanie blizn lub znamion i modelowanie ust może spowodować, że zyskamy pewność siebie, znów poczujemy się lepiej we własnej skórze, a przy tym będziemy wyglądać pięknie i młodziej.