Smycze dla psów i klatki dla psów jako wyposażenie niezbędne w każdym domu mającym psiaka.

Smycz dla psa potrzebna jest przede wszystkim dlatego, gdyż nie wszędzie można wypuszczać czworonoga luzem. Poza tym smycz zapewnia kontrolę nad pupilem, co jest ważne w przypadku szczeniaków. Kolejnym znaczącym powodem jest nauka. Szczenię musi się nauczyć posłuszeństwa i umiejętności chodzenia przy nodze. Istnieją nawet specjalne smycze szkoleniowe. Najbardziej eleganckie są skórzane smycze dla psów. Mogą one jednak być niezwykle kosztowne, zwłaszcza te wyprodukowane ze skóry znakomitego rodzaju.

psy na spacerze

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie przystępniejsza jest imitacja skóry.

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę nawilżacz venta, która dotyczy omawianej kwestii, więc zapewne także Cię zainteresuje.

Prawdziwa skóra czy nie, przy zakupie warto zwrócić uwagę na mocne szycie lub nitowanie. Dobrze gdy jest i szyta i nitowana jednocześnie, zwłaszcza przy rączce i karabińczyku. Parciane smycze dla psów prześcigają te zrobione ze skóry wzorami i kolorami. Są przy tym zwykle wykonane z plecionki, co bardziej zwiększa ich wytrzymałość. I w tym przypadku warto dokładnie przyjrzeć się ich wykonaniu. I wreszcie metalowe smycze dla psów. Mają postać łańcuszka, ale rączka wykonana jest z innego surowca, np. ze skóry. Ich pierwszą wadą jest bardzo duża waga. Pejcz to smycz bardzo krótka, przeważnie do pół metra. Często jest gruba i sztywna, zwłaszcza gdy zrobiona jest dla wielkich i silnych psiaków.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Różnego typu smycze dla psów normalnej długości są najwięcej popularne. Mierzą one przeważnie około metra. Nie można mówić, by na tej smyczy psiak się wybiegał, ale też nie jest przymuszony poruszać się koło nóg| właściciela, tak jak w wypadku spacerowania na pejczu. Kolejnymi smyczami są dłuższe smycze. Te mają około dwóch metrów. Zwie się je także smyczą przedłużaną, a to z tego powodu, że możemy regulować jej długość. Zależnie od potrzeby może być złożona na połowę, skrócona o jedną trzecią lub całkowicie rozłożona. Dlatego smycz przedłużana jest zdecydowanie lepsza dla szczeniaków. Smycze automatyczne sprawdzają się zarówno przy mniejszych jak i przy większych rasach.

Zapewniają właścicielowi odpowiedni komfort w trakcie spaceru, a psu zdecydowanie więcej swobody. Oczywiście smycz należy zakupić pod kątem ciężaru i wielkości psiaka, ale również pod kątem wygody używania. Dużo więcej komfortu na spacerach dają wersje z ergonomiczną, gumowaną rączką. Do tego jeszcze wybór pomiędzy linką lub taśmą, ulubiony kolor i już można się cieszyć z dłuższych spacerów ze swoim psiakiem.

Kiedy podróżujemy z psiakiem konieczne jest zakupienie klatki dla psa, takiej jak na przykład tutaj – . Klatka dla psów transportowa jest łatwą w utrzymaniu higieny alternatywą transporterów. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze, a zwierzęciu zapewnia dużą przestrzeń obserwacyjną. Dostępne są klatki z dwoma drzwiczkami, z przegrodą bądź ze skośnym dachem. Klatka domowa to znakomite wyjście przede wszystkim dla posiadaczy młodych psiaków, którzy muszą zostawić pupila samego w mieszkaniu, bądź po prostu jako miejsce odpoczynku.