Witaminy potrzebne gołębiom

Zarówno wieloletni hodowcy gołębi, jak też dopiero początkujący wiedzą, że ptaki te potrzebują wielu preparatów, by normalnie funkcjonować, szczególnie uprawiając wyczynowe sporty lotowe.

Jest to im bardzo potrzebne i ważne, co każdy hodowca gołębi musi pamiętać.
widok - zwierzęta

Autor: Marcin Moga
Źródło: http://www.flickr.com
wyjazd

Autor: Michele Lamberti
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze wzbogaconych preparatów jest omega 3 oil (oil omega 3) który stosują zarówno hodowcy gołębi, jak i ptaków ozdobnych. W jego składzie można znaleźć aż sześć olejów pochodzenia roślinnego i tran. Nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają wzmacniać naczynia krwionośne ptaków, a także są współodpowiedzialne za prawidłową pracę serca, co jest niezwykle ważne w kwestii gołębi wyczynowych. Oprócz tego, skład bardzo dobrze poprawia wchłanianie wapnia. Podczas podawania omega 3 oil, w znacznym stopniu poprawia się też urok ptaków, a ich barwa piór i skóra są nawilżone, z kolei stawy – wzmocnione. Trzeba mieć także na uwadze, iż środek ten podnosi odporność gołębi, a także dostarcza im dużą porcję energetyczną – potrzebną szczególnie w trakcie długich oraz żmudnych lotów.
Ptaki, które nagle tracą formę, mogą borykać się ze zbyt dużym stężeniem grzybów w organizmie.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu produkty z chin hurtownia maxy i czytaj nawet bez końca kolejne fachowe wątki.

Aby je zwalczyć oraz przywrócić gołębie do pełnej kondycji zdrowotnej, hodowcy sięgają po A. Skład środka to sto procent sorbinianu potasu. Skutecznie eliminuje on bakterie typu salmonelli i hamuje rozprzestrzenianie się rakotwórczych czynników.

Grzyby gromadzą się również w ciele zdrowych gołębi, lecz występują w obniżonym poziomie. W denerwujących momentach – rozwijają się oraz w znacznym stopniu zaniżają formę, zwłaszcza w trakcie lotu. Antifungal (anti fugal) można podawać poprzez zmieszanie z wodą.