Czy dobrze skorzystać z platformy zakupowej? Jak to pomaga w codziennych zajęciach?

Każdy jest zadowolony, jak jest w stanie oszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy. Podobnie, kiedy jednocześnie zwiększa się bezpieczeństwo oraz przejrzystość pełnego procesu przetargowego, a ponadto jest dostęp do szczegółowych danych dotyczących wszystkich przetargów w organizacji. Coraz większa ilość firm jest decyduje się na wdrażanie właśnie tego rodzaju elektronicznej platformy przetargowej, która na pewno powiększa efektywność takich postępowań.

zakupy

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Platforma zakupowa umożliwi utworzenie kompletnych oraz profesjonalnych formularzy. Do zapytania w bardzo łatwy sposób możemy dodać całą gamę opcji, takiego rodzaju jak tabele, pytania otwarte oraz załączniki. Większe oszczędności może również przynieść utworzenie jednego, wspólnego przetargu dla wielu zapotrzebowań z automatycznym przyłączaniem formularzy, tabel oraz załączników. Niezwykle istotnym elementem tego typu platformy zakupowej staje się baza dostawców.

Możemy wdrożyć do systemu każdego ze swoich dostawców a także skorzystać z baz udostępnionych przez producenta platformy. W sytuacji niektórych, najbardziej profesjonalnych platform baza tego typu jest bardziej rozbudowana i co najbardziej istotne – zweryfikowana. Znaczy to, iż dostawcy w tego typu bazie reprezentowani są przez rzeczywiste osoby kontaktowe. Identycznie możemy się błyskawicznie i łatwo dowiedzieć, jak dostawcę oceniają inni klienci, którzy korzystają z określonej platformy. Tworzenie dokumentów przetargowych na platformie ułatwia tak zwany e-katalog, z jakiego jesteśmy w stanie wybrać produkty, które są zamawianie wcześniej. Możemy jednocześnie dodać najbardziej nowe pozycje do katalogu. Cały katalog na platformie przetargowej porządkowany jest w kategoriach, co sprawia, iż bez kłopotu dotrzemy do odpowiednich produktów.

zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com
Komunikacja pomiędzy osobami, jakie pracują nad projektem ma najbardziej istotne znaczenie dla przebiegu pełnego procesu przetargowego.

Interesujesz się owym działem? Czytaj zatem dalej pługi śnieżne do wózków widłowych o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Korespondencja w formie mailowej oznacza niestety ponadgodzinową pracę, którą należy zrobić, by efektywnie śledzić kolejne e-maile. Na platformie elektronicznej różne dane odnoszące się do przetargów są zebrane w jednym miejscu, natomiast dostęp do nich mają jedynie upoważnione osoby.