Jak obecnie wykonujemy zdjęcia?

Dzisiaj do wykonywania zdjęć wykorzystujemy zazwyczaj telefonu. Również do robienia selfie używamy telefon na odpowiednim wysięgniku.
Tym wysięgnikiem mógłby być Mini Selfie Stick.

mini selfie stick

Źródło: pixabay
Ma mocowanie do telefonu. Zapewnia to bezpieczne podłączenie przyrządu bez porysowania obudowy smartfonu. Kijek jest regulowany oraz może zostać użyty do podłączenia telefonu o każdym wymiarze. Ma on możliwość wykonywania zdjęć w pionie i w poziomie. Kijek nie potrzebuje baterii. Budowa teleskopowa kijka zezwala na jego regulację do ok. 60 centymetrów. Dzięki temu mógłby on bardzo daleko sięgnąć a równocześnie mieści się w torbie. Nadaje się do dowolnego smartfona, jakim robi się fotografie przyciskiem zgłaszania. Dostępny może być w kolorze czarnym lub różowym.

konstrukcje z klocków lego

Autor: Christian Stocker
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to najprostszy wynalazek, który podbił sprzęty elektroniczne. Dostępne kijki różnią się od siebie metodą wyzwalania migawki. W jakimkolwiek telefonie mamy samowyzwalacz. Nie jest to sposób wyzwalania migawki uznany za wygodny, ponieważ selfie powstaje natychmiast. Odmienną metodą wyzwalania migawki jest wyzwalanie jej przy użyciu bluetootha. Dzięki temu kijek mógłby mieć pod kontrolą migawkę aparatu w smartfonie. Jest to niezły pomysł, gdyż zdjęcie (czytaj więcej zdjęcia nagrobkowe kraków) robione jest w odpowiedniej. Robi się to bardzo komfortowo, bo przez wciśnięcie przycisku w rączce narzędzia. Jednak należy mieć w pamięci, że bluetooth bardzo marnuje prąd, więc tego typu forma zasilania nie pozwala na długo trwającą zabawę zdjęciami. Migawkę możemy ponadto wyzwalać za pomocą pilota.

Jest to komfortowe rozwiązanie dopóki nie zapodziejemy w jakimś miejscu pilota. Jest to praktyczniejsze wyjście od przycisku w rączce kijka, jednak wszystko jest zależne od indywidualnych zapotrzebowań.