Fototapeta: metoda na optyczne powiększenie malutkiego pokoju dziennego

Jeżeli posiadasz niewielki pokój dzienny w bloku, wykorzystaj fototapetę. To przetestowany sposób na wizualne powiększenie wnętrza a także na ożywienie jego aranżacji.
W małym salonie w bloku wspaniale sprawdzą się fototapety z krajobrazem, np. miasta. Im będzie on bardziej rozległy, tym powierzchnia niedużego pokoju dziennego w bloku wyda się obszerniejszą.

biała kuchnia

Autor: Stepnell
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety na zamówienie (czytaj tutaj) dobrze jest wyeksponować w kąciku wypoczynkowym, przykładowo na ścianie za kanapą, na wprost niej czy w aneksie jadalniowym. Jeżeli pokój dzienny jest urządzony dosyć oszczędnie, z prostymi sprzętami, można dobrać fototapetę różnokolorową. W większości wypadków jednak bezpieczniejszym podejściem jest fototapeta w stonowanej kolorystyce – utrzymana w szarościach lub czarno-biała. W małym salonie w bloku robi wrażenie, jest efektowna, a nie przytłacza. Ważne jest także to, że łatwiej dopasować do niej pozostałe elementy wystroju, jak zasłony, tapicerkę, meble aniżeli do fototapety kolorowej. Fototapeta z intensywnym motywem, zdjęciem roślinki w makroskali lepiej będzie wyglądać w dużym wnętrzu. Mały pokój dzienny w bloku mogłaby po prostu zacieśnić.
Gdzie możemy zakupić fototapety? Znajdziesz je w każdym z supermarketów budowlanych, a także w sklepach on-line, jakie mają ich bogatą ofertę i najczęściej, prócz własnych deseni, realizują fototapety na zamówienie.

fototapeta do kuchni

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Możesz przesłać własne zdjęcie (sprawdź fotografia na szkle) do marketu mejlem po czym określić, na jakich wymiarach fototapety nam zależy (może ona zająć całą ścianę w malutkim salonie w bloku). Te w wymiarze XXL dostaje się w paru do perfekcji do siebie dopasowanych częściach (są samoprzylepne). Wykonanie zlecenia trwa od 3 do 8 dni roboczych. Fototapety w kuchni (pełny artykuł tu) to z kolei wspaniały pomysł na wprowadzenie nowoczesności do wystroju. Nawet gdy twoja kuchnia wyekwipowana jest w tradycyjny sposób, to dzięki fototapetom będziesz mógł ją przeobrazić i wzbogacić. Wzory kwiatowe, owocowe, ilustracje natury, frykasów, motywy abstrakcje – to jedynie poniektóre wśród licznych propozycji fototapet do kuchni. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy i nie musisz też poświęcać wiele czasu na to, ażeby wprowadzić efektowne zmiany.