Sprawdzone sposoby izolowania i ocieplania. Co możemy pokryć pianką poliuretanową?

Na wczesnym etapie wznoszenia domu podejmuje się wiele decyzji dotyczących tworzyw budowlanych. Od fundamentów aż do poddasza, dom powinien być dobrze zabezpieczony, by nie wyszła wilgoć, a razem z nią pleśń i grzyb. Pośród budowlańców przez wiele lat istniało przeświadczenie, że stare metody to najlepsze metody izolacji. Lecz – jak pokazują obserwacje – izolacje te tracą swoje właściwości zaledwie po kilku latach.

Sporo przedsiębiorstw, jakie przekonały się do najnowszych, skutecznych technik, oferuje je również swoim kontrahentom i rekomenduje obejrzeć zakończone prace, by utwierdzić się w przekonaniu, iż będzie to dobry wybór.

izolacja

Źródło: pixabay.com

W trakcie wznoszenia domu zawsze myślimy o nim jak o inwestycji na lata i ponosimy w związku z jego budową ogromne koszty, dlatego każdy krok jest dobrze przemyślany. Izolacja pianką jest naprawdę korzystnym rozwiązaniem – nie tylko cenowo, lecz także trwałościowo. Zobacz: W podjęciu decyzji mogą pomóc dokładne obliczenia. Poza zwykłym obliczeniem cen w biurze architektonicznym, dochodzą realne argumenty takie jak spokój przez wiele lat albo niższe koszta ogrzewania. Udowodniono w wielu badaniach, że różnica w kosztach między pianą a starymi metodami izolowania zwraca się w mniejszych opłatach za ogrzewanie po pierwszym sezonie grzewczym. Gdy decydujemy się izolację pianką, rozeznajmy się w firmach ją wykonujących, czy badają efekty swej pracy termowizją

ocieplanie

.

To najszybszy i natychmiastowy sposób mierzący jakość technologii natrysku pianką.

To niesamowicie ważna oferta (http://hydro.ioze.pl/) analizująca podnoszone w niniejszym poście zagadnienia, zatem kliknij tu, aby również ją przeczytać.

Izolacja pianką sprawdzi się na poddaszu, lecz też przy fundamentach. Straty ciepła przez dach mogą sięgać nawet 35%, dlatego zaizolowanie dachu jest szalenie istotne, kiedy zależy nam na zminimalizowaniu strat energii. Natomiast izolacja pianką przy gruncie z pewnością zapewni suchy i zagrzany budynek. Pianka rozszerza się i dociera do trudno dostępnych miejsc, co jest jej dużym plusem. Upływający czas nie ma na nią niekorzystnego wpływu, zatrzymuje ciepło w budynku, tym samym pozwalając na jego oddychanie – więc nie pojawia się ryzyko, że będzie zbierać się woda. Ponadto, doskonale trzyma się różnych struktur: cegły, betonu, styropianu czy szkła.