Trudno gotować bez dobrych przypraw

Dzięki telewizyjnym programom kulinarnym i popularnym blogom z przepisami gotowanie przestało być traktowane jako męczący obowiązek kobiet i zyskało rangę modnego hobby. Własnoręczne przygotowywanie oryginalnych dań zdobywa coraz większe grono sympatyków, stając się świetnym sposobem na zwalczenie stresu czy uwolnienie własnej kreatywności.

Budowa domu wielorodzinnego

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Moda na gotowanie stała się też dla wielu ludzi pomysłem na biznes. Dziś bez problemu znajdziemy świetnie zaopatrzone branżowe sklepy, które oferują wszystkie potrzebne w kuchni przedmioty i trudnodostępne składniki do przygotowania egzotycznych potraw.

Każdy adept gotowania zdaje sobie sprawę, że niezbędnym elementem w dobrze przygotowanej kuchni jest moździerz do przypraw. Ta prosta miseczka z tłuczkiem pozwala na rozcieranie różnych dodatków smakowych i komponowanie własnych mieszanek przyprawowych. Rozcieranie w moździerzu wydobywa z ziół i nasion ich głęboki aromat, z którym nie mogą się równać żadne mielone przyprawy. W moździerzu przygotowywać można także przepyszne marynaty do mięs na grilla. Uniwersalnym połączeniem, które świetnie sprawdzi się w przypadku drobiu czy czerwonego mięsa, jest marynata czosnkowo-ziołowa. Wystarczy utrzeć w moździerzu ząbek czosnku wraz z miętą, bazylią czy rozmarynem, a powstałą mieszankę zalać oliwą z oliwek.
Do przygotowywania tego rodzaju marynat doskonale nada się moździerz ceramiczny.

Przejdź na witrynę twórcy (https://www.zdrowazupa.pl/). Nakłaniamy Cię gorąco! A to przez to, że czeka tam na Ciebie masa ekstra i interesujących szczegółów.

Bez problemu rozetrzemy w nim listki ulubionych ziół, miękkie łodygi roślin i niewielkie ziarna czy pestki. Moździerz ceramiczny jest lekki, estetyczny i łatwy do utrzymania w czystości.

Część dostępnych na rynku modeli posiada tłuczek z końcówką przystosowaną do szybkiego rozcierania składników. Moździerz jest niezbędny w każdej kuchni – wystarczy powąchać świeżo rozdrobnione zioła, by natychmiast dopisać to narzędzie do listy koniecznych zakupów.