W wielu naszych spółkach szefostwo dba o bezpieczeństwo zatrudnionych oraz organizuje potrzebne szkolenia

Każdy kierownik chce troszczyć się o bezpieczeństwo swoich pracowników. Z tego powodu cyklicznie muszą oni odbywać przeróżne szkolenia BHP.

szkolenia przeciwpożarowe

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym kraju każdy zatrudniony musi przechodzić kursy (zobacz www.super-edu.pl/korepetycje/chemia/szczecin) BHP. Takie, które odbywają się zaraz po zatrudnieniu, oraz te, które bywają cykliczne – przykładowo raz w roku. Tak stanowi prawo. Na tego rodzaju kursach mówi się o wielu ważnych kwestiach. Informuje się nas, jak należy się zachować w niebezpiecznych sytuacjach. Przykładowo szkolenia przeciwpożarowe są robione nie wyłącznie dla strażaków. Każdy pracownik musi mieć elementarną wiedzę z tej dziedziny. I nie jest istotne czy siedzi w biurowcu na dwudziestym piętrze czy pracuje w ogromnej hali produkcyjnej. Powinniśmy mieć we krwi niektóre odruchy. Jeżeli wybuchnie pożar, to nie powinniśmy wówczas myśleć co trzeba zrobić. Wówczas jest już na to zbyt późno. Trzeba działać automatycznie. Wiedza, którą przyswoiliśmy na szkoleniach powinna przekształcić się w akcję. Istotne wydaje się to, aby pamiętać o elementarnych zasadach. Przykładowo w czasie pożaru nigdy nie wolno używać windy. Tego typu wiedzę przekaże nam na kursach szkoleniowiec. Nasza spółka może mieć u siebie ciągle zatrudnionego BHP-owca lub podpisać umowę z inną spółką.

Wówczas, co jakiś czas na kursy będzie przyjeżdżał do naszej firmy ktoś od nich. I pomimo tego, że niektórym te kursy wydają się nieciekawe, to naprawdę warto się do nich przyłożyć, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy mogą uratować nasze życie.