Jak urządzić niewielką toaletę? Rady

Aranżacja niedużej łazienki w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszystkich udogodnień może być dużym wyzwaniem. Jest wiele sposobów, przy użyciu których niewielka łazienka będzie wywoływać odczucie obszernej a jednocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego oprzyrządowania. Oto rozwiązania, które świetnie sprawdzą się w toaletach o małym metrażu.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
2 w jednym – wanna plus natrysk. Doskonała opcja, gdy nie można pozwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla 2 toalet w mieszkaniu, a chcemy posiadać jedno oraz drugie. Dzięki takiemu podejściu, w jednej małej łazience mamy do dyspozycji rozmaite opcje kąpieli zostawiając przy tym wystarczająco dużo powierzchni dla pozostałego wyposażenia. Obecnie w handlu dostępne są rozmaite rodzaje wanien prysznicowych i na pewno do każdego typu umywalni odszukamy coś stosownego. Wystarczy tylko odwiedzić salon łazienek.

Należyte meble łazienkowe. Nie może ich być za wiele, tylko tyle żeby ukryć niezbędne drobnostki. Im mniej kosmetyków jak też drobnych rzeczy na widoku, tym toaleta bardziej przestronna. Doskonałym podejściem jest dla przykładu umieszczenie przestronnych szuflad na kosmetyki, szczotki do czesania jak też suszarkę wprost pod umywalką. Stosowna zabudowa. Trafionym projektem będzie także „niewidoczna” szafka za zwierciadłem albo szafka nad zabudową stelaża WC. Powstały w ów sposób schowek na ręczniki czy papier toaletowy możemy sprytnie skryć, obudowując stelaż podtynkowy WC takim samym materiałem, z którego sprawione zostały przody szafki.

toaleta

Źródło: pixabay.com
W wypadku bardzo małych, wąskich powierzchni kapitalnym rozwiązaniem jest zastosowanie kabiny prysznicowej, dla jakiej znalezienie stosownego miejsca będzie o wiele łatwiejsze niż w przypadku wanny. Na dodatek w małych umywalniach często odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które znakomicie „wtopione” w nawierzchnię podłogi umożliwiają zyskać dodatkowe centymetry w łazience. Pamiętajmy o stosownych odległościach między elementami wyposażenia. Stłoczenie sprzętów jest niepraktyczne w użytkowaniu i daje wrażenie ciasnoty.

Jeśli prezentowany tekst wciągnął Cię zupełnie, to sprawdź też odmienny pełny raport (http://pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe), który zapewne ma nie mniej ciekawe informacje.

Ażeby nie zagracić małej powierzchni umywalni zdecydujmy się jedynie na konieczne sprzęty.