Jakiego rodzaju dywanik do auta? Wybierz idealny dywanik, który skutecznie ochroni tapicerkę i wnętrze pojazdu przed wilgocią i zabrudzeniami.

Jednym z elementów wnętrza naszego samochodu są dywaniki, które chronią tapicerkę i zapobiegają ślizganiu się stóp podczas jazdy. Może wydawać się, iż jest to mało ważna część naszego pojazdu, ale powinniśmy na nią zwracać uwagę, żeby móc komfortowo poruszać się naszym samochodem oraz zadbać o czystość w pojeździe. Jest kilka rodzajów dywaników do samochodów, jednak najpopularniejszymi z nich są te, które są wykonane z gumy jak również dywaniki welurowe. Każdy rodzaj ma swoje zalety a także wady i korzystniej sprawdza się w pewnych warunkach.

wyposażenie do fiata

Autor: Grand Parc – Bordeaux, France
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od naszych potrzeb można wyposażyć się w tylko jeden model dywanika bądź zakupić ich kilka a także wymieniać je w zależności od warunków atmosferycznych. Dywaniki gumowe Fiat bądź do samochodów innych marek możemy znaleźć w internecie w sklepach, które mają w ofercie akcesoria do samochodów (przykładowo: czarne dywaniki gumowe fiat). Warto zakupić dywanik, przeznaczony stricte do naszej marki pojazdu, aby był dobrze dopasowany. Kupując dywaniki gumowe Ford możemy być pewni, że w naszym Fordzie nie będą one się zwijały utrudniając jazdę, a będą świetnie dopasowane i wygodne. Podczas lata zwykle nie wnosimy do samochodu nic poza piaskiem albo pyłem z chodnika. Gorzej jest, kiedy mamy zimę lub jesień a także często możemy mieć buty pobrudzone śniegiem czy też błotem. Zaleca się, by w trakcie lata stosować dywaniki welurowe, natomiast w czasie okresu jesienno-zimowego stosować dywaniki gumowe VW czy też Skoda- nieważne jaki model samochodu posiadamy, na pewno chcemy, żeby nasza tapicerka pozostawała w czystości – .

dywaniki w samochodzie

Autor: Cameron Aubernon
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu też, żeby uniknąć przebarwień z wilgoci lepiej jest zastosować dywaniki gumowe. Welurowe produkty zapewnią nam jednak bardziej elegancki wygląd. Dywaniki gumowe szybciej wyczyścimy z błota albo śniegu, a nadmiar wilgoci (blaupunkt nawilżacz powietrza) będzie zbierał się w kratkach dywanika. Wybór dywanika zależy głównie od naszych potrzeb a także preferencji, warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego jaki rodzaj wybierzemy, chroniona przez dywanik część samochodu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią. Nadmierna wilgoć w samochodzie nie będzie działała korzystnie a także wpłynie na komfort naszej jazdy – dopasuj coś dla swojego auata na