Jesteś miłośnikiem win oraz nalewek? Zakup karafkę, raduj się pięknym podaniem napitku oraz zadbaj o jego dekantację

Choć wino nie okazuje się narodowym napitkiem Polaków, raduje się ciągle wzrastającym powodzeniem i coraz częściej pokazuje się na polskich stołach. Łączy się to z łatwiejszym dostępem do szlachetnych trunków, jak też tym, że również krajowe napitki zyskują coraz znaczniejsze uznanie pośród smakoszy. Jeżeli uwielbia się od czasu do czasu skosztować wina albo nalewki, warto zaopatrzyć się w elegancką karafkę.

Kochasz wino? Spraw sobie karafkę!

kieliszek z winem

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które uwielbiają czasami posmakować kieliszek smacznego wina, lub podają tego rodzaju napitek na uroczystościach i imprezach domowych, mogą pomyśleć o sprawunku karafki do wina, które dostaniesz w tym miejscu. To prawda, że wino przelane do karafki wygląda szczególnie ładnie oraz gustownie, zwłaszcza jeśli w komplecie z karafką kupuje się także śliczne kieliszki lub szklaneczki. Jednakże przymioty estetyczne nie są wyłącznym powodem, dla którego warto przed podaniem wina przelać je do karafki. Łączy się to bowiem z istotnym procesem dekantacji.

Wino powinno pooddychać

Szeroka grupa osób odkorkowuje butelkę trunku i natychmiast zapełnia trunkiem szkło, przeważnie butelkę otwiera się już przy stole lub w czasie biesiady. Tymczasem wino czerwone powinno być poddawane procesowi dekantacji, co pozwala mu trochę pooddychać, a przede wszystkim oddzielić trunek od powstałego osadu. Nalewanie wina do karafki zdaje się być banalną i szybką czynnością, jednak wszystko należy zrobić bardzo wolno oraz z ostrożnością, ponieważ jeden nieostrożny krok może zniweczyć całą pracę i sprawić, że trunek ponownie pomiesza się z osadem.


Wybierz karafkę na prezent

W sytuacji, jeżeli szuka się inspiracji na ładny i ciekawy prezent dla amatora win lub nalewek, warto wziąć pod uwagę zakup eleganckiej karafki.

Przestudiuj więcej szczegółów (https://stojo.pl/kubek-stojo-pocket/) – one mogą rzucić całkowicie nowe światło na rozważaną w znajdującym się na tej stronie artykule. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik.

Wino podane w karafce pięknie wygląda na stole, a jak się okazuje, nabiera też lepszego smaku, pozbywa się niemiłego aromatu i posmaku. W karafkach można serwować w równym stopniu wina, nalewki, jak także czystą wodę, zatem przyda się ona w doprawdy wielu wypadkach. Może służyć też jako elegancki motyw ozdobny, szczególnie że karafki produkowane bywają w wielu przeróżnych wzorach, tak i w duchu klasycznym, jak też nowoczesnym.