Nowa moda na stary napój

„Gdy jest zimno, herbata cię ogrzeje. Gdy gorąco, herbata cię ochłodzi” – mawiał w dziewiętnastym wieku William Gladstone. Ten brytyjski polityk już dwa wieki temu wiedział to, co ludzie nauki wykazali w obecnych czasach: że herbata nie odwadnia, jak do tej pory sądzono, lecz idealnie gasi pragnienie.

herbata na wagę

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Tylko nie ma w tym nic zaskakującego, skoro to właśnie herbatę najczęściej spożywają obywatele najgorętszych obszarów świata – w państwach arabskich czy na Sri Lance. Dla odmiany żeglarze mają inny patent. Ich herbata jest nie słodka, a słona. Wiedzą, że sól zatrzymuje płyny w organizmie i uzupełnia sód, chlor, potas, magnez, które tracimy pocąc się.

Aby w pełni korzystać z herbacianych dobrodziejstw, zarówno smakowych jak i zdrowotnych, warto wybierać dobre gatunkowo herbaty liściaste. Szczęśliwym trafem specjalistycznych sklepów herbacianych, takich jak ten Firma Camellia sinensis mamy pod dostatkiem – zwłaszcza w internecie, a zakupy w nich wcale nie oznaczają wysokich sum. W e-sklepach kupimy herbaty paczkowane, ale także herbata na wagę , akcesoria herbaciane, porcelanę oraz przyprawy. Ponieważ zainteresowanie herbaciarniami jest ogromne, produkty są zawsze najwyższej jakości.

Jaką herbatę wybierzemy w letni poranek lub też zimowy wieczór, zależy tylko od naszych kubków smakowych. Herbata występuje bowiem w wielu odmianach. Najpopularniejsza to czarna, ulung (niebieska) i zielona. Herbata zielona jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu natychmiast po zbiorach. Sprawia to, że posiada najwięcej ważnych składników, albowiem nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata sklep internetowy wspomaga proces odchudzania, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, koi skołatane nerwy i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Spowalnia procesy starzeniu się komórek i dodaje energii…

Ten artykuł, który w tym momencie analizujesz posiada interesujące informacje, ale jeżeli chcesz zdobyć pokrewne wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po źródło (https://www.sweet-home.pl/).

bardziej niż kawa.

filiżanka herbaty

Autor: Blomus
Źródło: www.smakprostoty.pl
Herbata jest napojem o dużych właściwościach zdrowotnych, ale trzeba pić ją z umiarem. 4-5 filiżanek codziennie to odpowiednia ilość. W miarę możliwości dobrze jest pić ją godzinę po jedzeniu. Stosownie dobrana i właściwie zaparzona, może pomóc zatrzymać zdrowie i urodę.