W jaki sposób urządzić małą kuchnię – ciekawe pomysły wskazówki

Meble do kuchni są jednymi z pierwszych, które kupujemy. Głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie można się obejść. Przede wszystkim to właśnie w kuchni dzieje się życie domu i to pomieszczenie jest jego centrum.

szafki kuchenne

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Szafki kuchenne są wciąż otwierane i zamykane, korzysta się z nich niemal cały czas, o wiele częściej niż półki w innych pokojach. Ich główną cechą musi być funkcjonalność. Szczególnie istotne jest, aby wybrane elementy mebli do kuchni z łatwością się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach. Obecnie istnieje spory wybór uchwytów. Mają różne gabaryty: szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. W ten sposób mamy możliwość wyboru tego co dla nas najwygodniejsze (sprawdź pełną propozycje). Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask. Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Następną kwestią jest to, że trzeba dokonać wyboru które szafki będą otwarte, a które zamykane. Istotna jest też szerokość półek. Nie powinny być one zbyt wąskie. Owszem, niektóre z nich należy zaplanować jako węższe, by wygospodarować trochę miejsca. Przecież w kuchni musi znaleźć się też lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Pamiętajmy jednak, że co najmniej jedna szafka powinna zmieścić w sobie garnki i patelnie, które są dość nieporęczne. Najciekawszą sprawą jest dobór frontów. Mogą być wykonane z różnych materiałów – naturalnych, bądźtworzyw sztucznych. Ich koszt oczywiście także zależy od materiału z którego zostały zrobione. Drewno (maszyny do obróbki drewna) stanowi oczywiście, w zależności od rodzaju, najbardziej drogie. Trzeba zdecydować czy wybrać lakierowane meble czy może te matowe – warto przeczytać.

szafki do kuchni

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Należy dbać o to by kolorystyka frontów i blatu dobrze się komponował ze sobą. Zwróćmy uwagę, by wykończyć kuchnię w podobnym stylu co inne pomieszczenia, a także dobrać kolorystykę podłogi i ścian do wybranych mebli.