Policja oraz stowarzyszenia na pomoc w nagłych przypadkach

Nikt nie spodziewa się, iż bliska mu osoba zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Nikt też nie przeczuwa przecież, iż pewnego dnia o ściśle wyznaczonej porze zgubi dokumenty, a jednak takie sytuacje się zdarzają. Co wówczas robić?
Czasem zdarza się, iż ktoś bliski znika bez wieści. Jest to trudna sytuacja dla bliskich oraz rodziny. Trzeba sprawę tą jak najszybciej zgłosić na policję, popytać wśród sąsiadów oraz znajomych, przeglądnąć rzeczy zaginionego. Rejestr osób zaginionych to następne miejsce, które winniśmy odwiedzić (link do wpisu). Takie rejestry prowadzi rzecz jasna policja, ale również ogólnokrajowa fundacja Itaka. Z samą fundacją warto nawiązać kontakt, ponieważ poza wpisaniem zaginionego do rejestru, proponuje ona wsparcie psychologiczne dla bliskich oraz pomoc przy poszukiwaniach na szeroką skalę.
Rejestr osób zaginionych przyda się nam, gdy napotkamy na ulicy człowieka, któremu ciężko będzie ustalić swoją tożsamość przykładowo osobę starszą. Zdarzają się też przypadki, gdy ktoś zachowuje się dziwacznie. można wówczas] dyskretnie przejrzeć rejestr i przekonać się czy dziwny człowiek w nim nie widnieje.
Inną, mniej stresującą, ale uciążliwą sytuacją jest zagubienie dokumentów (kliknij stronę). Na przekór pozorom ów kłopot może być groźny. Nasze dane mogą być albowiem wykorzystane do niechcianych przez nas spraw przykładowo do wyłudzeń. Po spostrzeżeniu, że dokumenty zniknęły, trzeba natychmiast je zastrzec oraz poinformować urzędy, które wydawały owe dokumenty.

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com

W przypadku zagubienia dowodu osobistego mamy obowiązek przedłożyć wniosek o wydanie nowego dowodu.

Pomimo, iż zagubienie dokumentów, jak również zniknięcie bliskiej osoby, to trudne sprawy, należy nie tracić zimnej krwi i spokojnie określić drogę postępowania.

Jest Ci niezbędne hiperłącze do artykułu? Zapraszamy w takim razie, żebyś nacisnął tu i wówczas przelogujesz się do nowego tekstu pełnego informacji.

od tego albowiem zależeć może pomyślne rozwiązanie kłopotów.