Pomysł na firmę – autokomis

Interesujesz się samochodami? Pomyśl o założeniu własnego komisu samochodowego. Wystarczy, że znajdziesz dobrze położony oraz zadbany plac, a także zatroszczysz się o ciekawą reklamę swej firmy.

boisko do biegania

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega ten interes? Właściciel samochodu powierza sprzedaż swojego czterokołowca właścicielowi autokomisu.

Ten link do www smartwatche garett męskie zdziwi Cię bardzo optymistycznie. Odkryjesz tam dużo szczegółowych informacji. W takim razie nie zwlekaj i klikaj!

Ten pierwszy wskazuje cenę, którą pragnie uzyskać za samochód. Właściciel komisu samochodowego zarabia na prowizji, jaka zostaje określona od sprzedanego wozu – w praktyce po prostu podaje cenę wyższą o marżę, jaka to właśnie zasila jego portfel. Komisy samochodowe cieszą się wielkim powodzeniem pośród osób, jakie potrzebują pozbyć się starego samochodu oraz kupić sobie nowiusieńki. Z jakiego powodu? Posiadacz, wstawiając samochód do autokomisu, nie musi przejmować się całym procesem szukania nowego nabywcy a także sprzedaży. Wszystkim zajmuje się komis samochodowy. Może to być także sprzedaż samochodów dostawczych.

Dla właściciela komisu samochodowego najistotniejszy jest plac, na którym eksponowane będą wozy określone na sprzedaż. Jego nawierzchnia zależeć będę od tego, jak dużo samochodów planujesz prezentować. Jeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu musi swobodnie pomieścić co najmniej parę – paręnaście wozów. Gdy rozkręcisz biznes, być może potrzebować będziesz powierzchni dla ponad 50, a wręcz 100 wozów. Pamiętaj, że nabywcy powinni mieć swobodne dojście do każdego z samochodów. Pamiętaj, że ważne są wymiary po otworzeniu wszystkich drzwi czterokołowca – razem z bagażnikiem.

Na terenie nawet najprostszego autokomisu powinno znaleźć się także miejsce na biuro. Zwykle jest to kontener z blachy, ale jeżeli ma być to ogromny autokomis, wówczas zastanów się nad solidnym budynkiem.