Finansowanie działalności firmy przy pomocy środków pozyskiwanych z europejskich funduszy.

Od kiedy nasz kraj wszedł w skład Unii Europejskiej zaczęły się otwierać zupełnie nowe możliwości dla polskich firm. Pojawiły się bowiem dotacje przeznaczone na rozwój lub rozpoczęcie działalności, co dało niejednej firmie możliwości realizacji pomysłów, na które bez takiego wsparcia nie mogłyby sobie one pozwolić. Pieniądze przeznaczone na dofinansowania są dość spore, choć rzecz jasna nie wszystkie pomysły mają możliwość realizacji.

dotacje z Unii Europejskiej

Autor: Jon Worth
Źródło: http://www.flickr.com

Unijni urzędnicy szczegółowo wyznaczają cele i priorytety w czasie rozdzielania funduszy, i co roku będą one trochę inne, zależnie od tego, jakie formy aktywności są preferowane w danym okresie czasu. Środki unijne rozdzielane są na poziomie województw i każde z nich niezależnie, oczywiście w zgodzie z unijnymi wytycznymi, przygotowuje i opracowuje listę programów, przy jakich właściciele firm mogą się starać o dofinansowanie. Ma to związek z tym, że w każdym rejonie kraju są różne wymagania pod tym względem i nacisk powinien być kładziony na inne aspekty.

Do dnia dzisiejszego z funduszy unijnych miało okazję skorzystać wiele firm, i cały czas do kolejki wchodzą kolejne, chcące przy pomocy otrzymanych środków zrealizować swój pomysł. Dziwić się zresztą nie ma czemu, dotacje na rozwój firmy pozwoliły zrealizować wiele naprawdę ciekawych projektów , nie tylko zwiększając zatrudnieni, ale także wznosząc poziom gospodarki na wyższy poziom. Dofinansowania te są w zasadzie dostępne dla wszystkich firm, które będą mieć pomysły na ich zagospodarowanie, choć rzecz jasna trzeba spełnić szereg formalności.

fundusze unijne

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu właścicieli już na wstępie rezygnuje ze starań, wychodząc z założenia że pozyskiwanie funduszy unijnych jest zbyt trudne. Lecz w rzeczywistości będzie całkowicie inaczej, zwłaszcza że w wielu przypadkach można skorzystać ze wsparcia jednej z wielu firm które się zajmują opracowywaniem wniosków i pomocą przy pozyskaniu dotacji – czytaj więcej.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie rehabilitacja kręgosłupa wrocław, która odnosi się do podobnej problematyki.

Mając dużo doświadczenia we współpracy z urzędami pomogą one przygotować wniosek i resztę dokumentów zgodnie z wymaganiami urzędników, przez co szanse na otrzymanie dofinansowania mogą znacznie wzrosnąć.