Marzysz o tym, żeby opublikować swoją powieść? Jeżeli masz na to pieniądze, możesz korzystać z usług profesjonalnej firmy

Niejedna osoba marzy o tym, by napisać i opublikować własną książkę i dać ujście umiejętnościom literackim. Takie osoby cały czas coś tworzą oraz zazwyczaj wkładają własne dzieła do szuflady, gdyż boją się, jak zostaną one przyjęte i nie mają śmiałości posłać ich do wydawcy. Czasami zdarzają się też sytuacje, że wydawca nie docenia danego dzieła i zachodzi potrzeba, by poszukiwać odmiennej alternatywy.


Czy wiesz, gdzie wydać książkę?

książki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Początkujący autorzy oraz produkcja zbiorników stalowych gonstal poeci nie w każdym wypadku wiedzą, gdzie powinni wysyłać swe dzieła. W pierwszej kolejności warto uwzględnić ewentualność wydania w znanym wydawnictwie, ponieważ za takimi przedsiębiorstwami przemawia wieloletnie doświadczenie, zadowoleni konsumenci, jak również liczne sprawdzone metody promocji. Wysyłając plik powieści, warto zaznajomić się z ofertą wydawniczą danego wydawcy, aby idealnie wpasować się w katalog. Wydawcy otrzymują setki propozycji wydawniczych miesięcznie, więc szkoda tracić energii na wysyłanie rękopisu horroru do wydawcy, który wydaje wyłącznie poezję czy romans.

A jeżeli otrzymam odpowiedź odmowną?

Chociaż na krajowym rynku wydawniczym z roku na rok pojawia się coraz więcej powieści, a w dodatku debiutanci cieszą się znacznym zainteresowaniem, nie tak łatwo jest zaistnieć w świecie literackim. Wydawcy bywają niesamowicie wymagający gdy chodzi o nieznane nazwiska, zatem nierzadko można spotkać się z odpowiedzią odmowną. Czy w takim wypadku należy porzucić mrzonki o publikacji swojej powieści? Oczywiście że nie! Wydanie własnej książki jest możliwe również w firmach wydawniczych, które specjalizują się w wydawaniu powieści ze współfinansowaniem lub na zupełny koszt autora. Jeżeli nie zamierzamy oczekiwać na odpowiedź z wydawnictwa, możemy decydować się taką ewentualność.


Jednak trzeba zachować rozwagę

książki, wydawnictwo

Autor: Jaka Santana
Źródło: http://www.flickr.com
Na ewentualność publikowania książki w takim wydawnictwie decyduje się coraz więcej osób, gdyż jest to łatwe i często staje się jedyną możliwością, żeby zaistnieć w świecie literackim. Przy wyborze firmy, której zamierzamy powierzyć naszą publikację, powinno się zwrócić uwagę na to, jakie usługi będą w cenie, czy zaplanowana będzie korekta i redakcja, czy będzie zaprojektowana okładka. Sprawdzić trzeba też siatkę dystrybucyjną wydawcy, żeby być pewnym zbytu książki.