Posiadanie lombardu wydaje się być świetnym sposobem na swój interes

Lombardy to dochodowy interes. Przyzna to każdy, kto jest jego właścicielem.
Dawniej prowadzenie lombardu było raczej łatwe. Ostatnio przepisy się zmieniły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Od 2016 roku wszelkie pożyczki dawane pod zastaw traktowane są przez ustawodawcę jako działalność bankowa. Zatem każdy lombard współcześnie jest zmuszony przekształcić się w spółkę, która będzie miała dosyć duży minimalny kapitał zakładowy. To zwykle utrudnia sprawę nowym, którzy dopiero co chcieliby wejść w ten sektor. Jednak pomimo początkowych trudności, takiego typu interes daje świetne dochody. Należy pamiętać, że w lombardzie powinny panować uczciwe zasady. Na każdą przyniesioną pod zastaw rzecz, należy spisać umowę. W lombardach ludzie z reguły zostawiają telefony, GPS-y, ale również złoto. Jest tego rzecz jasna o wiele więcej. Istotny jest też wybór lokalizacji.

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Więc czytaj też (http://tomiservice.pl/lady-sklepowe), co chcesz na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Z reguły dużym wzięciem cieszą się takie miejsca jak na przykład ulice wokół dworca kolejowego. Należy celować w taką dzielnicę, gdzie mieszka dużo niezbyt bogatych ludzi. Istotne jest też to, by nasi pracownicy mieli zaliczony kurs rzeczoznawcy. Wówczas nikt nie będzie mógł ich oszukać i wcisnąć tandetną podróbkę. Dzięki temu ograniczymy straty do minimum. Owszem, ten kurs jest płatny, ale będzie to dobra inwestycja w pracownika oraz jego rozwój.

Nie zapominajmy, że prowadzenie lombardu nie bywa tak przyjemne, jak nam się wydaje. Poza tym trzeba uczciwie zarządzać interesem, by nie wplątać się w jakieś bezsensowne tarapaty.