Czy wiesz jaki jest najważniejszy element w trakcie urządzania wnętrza, bez którego nawet najlepiej dobrane meble i kolory będą prezentować się źle?

W życiu niemal każdej osoby prędzej czy później przychodzi taka chwila, kiedy w końcu mamy możliwość, aby urządzić swoje własne wymarzone miejsce zamieszkania. I nie ma tu znaczenia, czy jest nim niewielkie mieszkanko czy ogromna rezydencja.

Ważne jest, że jest ono tylko nasze, tylko my mamy wpływ na jego wygląd, na użytą przy urządzaniu kolorystykę czy dodatki. Wiekami potrafimy przeglądać gazetki promocyjne, blogi z inspiracjami, włóczyć się po sklepach meblowych i nawet w przypadku, gdy nie wystarczy nam pieniędzy na wszystkie wybrane dekoracje czy meble – marzymy i cierpliwie czekamy. W ostatnim czasie trendy w dekorowaniu sprzyjają młodym ludziom, którzy dzięki wyrzeczeniom dorobili się własnego mieszkania. Niezwykle popularne są dodatki czy meble w stylu retro, a jeszcze lepiej starocie znalezione na giełdach i bazarach.

Aby znaleźć porywające treści w sieci, to w pierwszej kolejności kliknij w odnośnik mieszczący się tu i przejdź dalej – na pewno nie będziesz żałować.

Ich odnawianie domowymi sposobami oferuje dodatkowo mnóstwo radości i niesie wielką satysfakcję. Czasami zdarza się tak, iż w szale urządzania zapominamy o najważniejszym szczególe nadającym wnętrzu charakter. A jest to światło.

Nowa kolekcja oświetlenia Caramella

Autor: Caramella
Źródło: Caramella

Oświetlenie odgrywa najważniejszą rolę w tworzeniu klimatu. Potrafi ożywić nawet najbardziej ponury pokój. Przede wszystkim przyjrzyjmy się pomieszczeniom, w których przebywać będziemy najwięcej chwil. Są nimi pokój sypialny (zdarza się, że jest to jedyny pokój w garsonierze) oraz kuchnia i łazienka. lampki do sypialni zazwyczaj ma każdy. Podobnie bywa w przypadku górnego oświetlenia.

Ale przy przeglądaniu stron z inspiracjami warto zauważyć jak pięknie prezentuje się sypialnia z dodatkowym oświetleniem w postaci lampek stylizowanych na te świąteczne. Lub, jeżeli macie miejsce na wstawienie biurka, jak fantastycznie prezentują się na nim lampki biurowe. Oświetlenie łazienki czy kuchni, stanowić może wymagający przemyślenia problem.

Zanim wybierzecie kolor ścian – pomyślcie o odpowiedniej instalacji elektrycznej, która pozwoli spełnić nawet odjechane „świetlane” wymagania 😉