Czy wygodnie jest używać brzytwy do golenia? Którą kupić, żeby była jak najlepsza?

Dobrych parę lat wstecz nikt nie myślał, że brzytwy ponownie staną się tak szalenie popularne jak dzisiaj. Być może u nas tego tak bardzo nie widać, ale już na przykład w państwach zachodnich taka informacja już nikogo nie dziwi.

Brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zadają sobie pytanie, czy warto właściwie eksperymentować z tym narzędziem, gdyż to przecież wiąże się z dużymi kosztami, a do tego musimy uczyć się całkiem nowych sposobów golenia.http://www.lampyilampki.pl/357-kinkiety-stylowe-wloskie-do-salonu lampyilampki.plPrzy tym czynność tego typu golenia zabiera również więcej czasu aniżeli zwykłe golenie. Innym pytaniem pozostaje kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla tych, którzy poważnie zastanawiają się nad kupnem brzytwy niezbędne będą podstawowe informacje o tej technice golenia. Gdy już uda się przebrnąć przez tą sporą ilość informacji to możemy zacząć się przymierzać do kupna podstawowych rzeczy.

Podstawowa rzecz to rzecz jasna brzytwa, najlepiej dobierać taką z wyższej półki, ponieważ zapewniają jakość, jak derby extra albo maszynki edwin jagger . Następne rzeczy to pasek ze skory do polerowania, pędzel do rozrabiania i nanoszenia piany oraz mydło lub krem do golenia. Różnego rodzaju pianki jak i żele najkorzystniej wyrzucić, ponieważ w większym stopniu szkodzą aniżeli pomagają. Niezbędne jest by znać cechy brzytew, gdyż każdy detal wpływa na jakość golenia.

Brzytwy posiadają różną szerokość, wklęsłość, lecz także różnorakie rodzaje czubków, jak francuski albo fryzjerski. Mogą się także różnić budową szyjki, stabilizatora lub też profilem ostrza. Dobre na początek są ostrza o szerokości 5/8 czy 6/8 cala i okrągłym czubku. Reszta to zwykłe detale, nie są tak ważne, a są zależne głównie od naszego gustu, lub też tego co dostaniemy w okazyjnej cenie. Innym istotnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest nieodzowny, by za każdym razem naostrzyć ją przed goleniem. Dzięki temu możemy zachować w doskonałym stanie nasz przyrząd do golenia. Pasy kupić możemy w przeróżnych cenach i mogą być zrobione z różnorodnych materiałów. Bardzo popularne są skórzane, ale warto także sprawdzić parciane i denimowe. Taki pas możemy też zrobić własnoręcznie. Należy przede wszystkim odszukać informacji o wymaganych właściwościach skóry, kupić najlepszy materiał a następnie porządnie o wykończyć.