Płyny do prania czy proszek – jakie będą plusy i minusy każdego z tych rozwiązań i które wybrać do swojego prania

Od kiedy w sklepach ukazała się skuteczna alternatywa dla proszków do prania, trwa nieustająca dyskusja na temat przewagi jednego nad drugim. Przy tym w zależności od kontekstu raz będzie wygrywał płyn do prania, innym razem zwycięża proszek do prania. Bez wątpienia oba rodzaje środków piorących mają swoich zadeklarowanych zwolenników i tak samo wiernych przeciwników.

Spinacze do prania

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnią grupę będą stanowić osoby, które używają oba środki zamiennie, w zależności od potrzeb albo cen w sklepie. Jeżeli zwykły proszek czy płyn do prania stał się bohaterem tak gorliwych dyskusji, warto chwilę pomyśleć, co jest przyczyną różnorodności opinii pośród osób użytkujących często tych środków. Podstawowym powodem, dla którego stworzono płyn piorący była duża składu tekstylnego noszonych obecnie ubrań. Otóż do niedawna jeszcze panowały ubrania uszyte z naturalnych tkanin, a dodatkowo tkanych z nici bardzo dobrych jakościowo.http://www.galeriaoswietlenia.pl/83-plafony-do-salonu galeriaoswietlenia.pl

Dzisiaj proporcje tkanin z naturalnych nici do tych ze sztucznych włókien znacznie się zmieniły. Ubrania szyte z materiałów syntetycznych są znacznie delikatniejsze i będą wymagać prania z użyciem środków, jakie nie niszczą tkaniny ogniotrwałe ale jednocześnie

Pranie

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com

spierają nawet duże plamy. Płyn do prania (płyn do prania ze sklepu online) jest delikatniejszy dla włókien i również znacznie lepiej wypłukuje się z ubrania nie pozostawiając białych zacieków, chociaż niekiedy nie będzie miał takiej siły prania, szczególnie mocnych plam, jak niektóre dobre proszki do prania (kup na ).

Poza tym w sklepach da się znaleźć niezliczone wręcz rodzaje płynów polecanych do prania tkanin z membranami czy innych, zaś wśród proszków rozróżnienie dotyczy tylko prania ubrań kolorowych i białych. Niezależną grupę zaczęły też stanowić środki przeznaczone do prania ubrań dla niemowląt, lecz i tutaj może się wydawać, że płyn do prania jest lepszym rozwiązaniem, bowiem lepiej wypłukuje się z odzieży, zatem jego pozostałości nie powinny podrażniać wrażliwej skóry. Dużo będzie też zależeć od upodobań osobistych, niektóre osoby wolą pranie w tradycyjnych środkach, a inne jednak stawiają na nowoczesne rozwiązania.