Transport naszego pupila musi odbywać się w bezpieczny sposób

Jeśli udajemy się na spacer z naszym psem oraz wiemy, że pójdziemy trasą, gdzie napotkamy wielu ludzi, to bez wątpienia należy zatroszczyć się o to, by nasz pupil miał zapiętą obrożę. Nie tylko ochroni nas to przed niechcianym mandatem, ale też zaoferuje nam gwarancję, że nikt nie zostanie pogryziony, jeżeli coś nie spodoba się naszemu psu. Warto powiedzieć, że obroże dla psów posiadają różne atesty oraz są sprawdzane pod kątem zapewnienia im zdrowia. Im znaczniejszy pies tym trwalsza i grubsza powinna okazać się nie tylko samodzielna obroża, ale także oraz smycz do niej przytwierdzona.

Musimy dobrze wybierać obroże dla psów

pies

Autor: jannok
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo także powinniśmy wiedzieć, że do obroży możemy zaczepić odpowiednią blaszkę, na której będzie informacja, gdzie należy zwrócić psa, w razie gdyby nam się zagubił (zobacz całą ofertę sklepu). Co więcej mają one różnorakie rozmiary, a więc powinniśmy je odpowiednio dopasowywać oraz wymieniać, wraz ze wzrostem naszego zwierzaka, tak by nigdzie mu się ona nie wrzynała, bo może to nie tylko prowadzić do powstawania ran, ale też oraz do rozdrażnienia.

Transportery Zolux posiadają różnoraką wielkość

Kiedy zamierzamy brać własnego czworonoga w jakieś podróże, to bez wątpienia musimy zadbać o to, żeby był on transportowany w odpowiedni sposób (transportery dla zwierząt). Nie powinien siedzieć luzem w pojeździe, ponieważ w razie stłuczki ma szansę wypaść przez okno, albo w razie stresu ma szansę wskoczyć nam na kolana oraz doprowadzić do wypadku. Idealnie będzie kiedy nabędziemy transportery Zolux, które są wygodne, mają przeróżne rozmiary, tak aby czworonóg w nich zamknięty posiadał możliwość zmienienia pozycji, a poza tym dają gwarancję, że czworonóg zamknięty w takim transporterze jest całkowicie bezpieczny. Jeżeli chcemy mieć gwarancję, że są one z odpowiednim atestem oraz że funkcjonują prawidłowo, to powinniśmy inwestować w nowe transportery, które zakupimy w odpowiednim sklepie zoologicznym.

Troszczmy się o zdrowie naszego czworonoga

Przeważnie ludzie traktują psy jak pełnoprawnych członków rodziny, przez to również w taki sam sposób jak dbają o bezpieczeństwo podróży swoich pociech, muszą troszczyć się o bezpieczeństwo psa. Trzeba mu zagwarantować właściwe miejsce, w którym będzie mógł być przewożony, dobry kojec, który zapewni mu w tym momencie bezpieczeństwo.

Przeczytaj więcej porad tutaj – pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw – one odnoszą się do pokrewnej problematyki, więc także Cię zabsorbują!

Poza tym kupując obrożę, powinniśmy przypilnować,aby nigdzie nie uciskała naszego czworonoga, by była prosto ściągana przez nas, ale równocześnie, by nasz pies nie miał szansy jej sobie samodzielnie ściągnąć, bo wtenczas nie będzie wypełniała swojego zadania.