Wyjątkowy klimat w ogrodzie dzięki praktycznym meblom z technorattanu

Prawidłowo wybrane meble ogrodowe mogą odmienić niemalże każdą ogrodową altankę w przyjemne i komfortowe miejsce do spędzania wolnego czasu pośród przyjaciół i rodziny. Inwestując w meble warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na ich zewnętrzną formę, lecz także na wytrzymałość. Jeśli zależy nam na długiej żywotności produktów, technorattan pozostaje najlepszym wyborem.

meble ogrodowe

Źródło: pixabay.com
Technorattan to sztuczne tworzywo wytworzone z polietylenu, które cechuje się wyjątkową wytrzymałością i długą żywotnością – jest on odporny na wilgotność, promieniowanie UV i oddziaływanie szczególnie niskich i wysokich temperatur. Materiał ten nie traci koloru na słońcu, jak również nie jest podatny na mechaniczne uszkodzenia.

Spodobał Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę czym malować wiklinę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Wykazuje on elastyczność i bez problemu wytrzymuje nacisk o dużej sile, bez obawy o wystąpienie nieestetycznych pęknięć i rys. Jeśli więc interesuje nas niezwykle trwała sofa technorattan to tworzywo, które powinno nas zainteresować. Kolejną korzyścią technorattanu jest jego aspekt ekologiczny.

Materiał ten doskonale nadaje się do ponownego wykorzystania oraz do poddania procesowi recyklingu, a podczas jego wykonywania nie tworzą się niekorzystne dla przyrody odpady. Technorattan nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji szkodliwych czy toksycznych dla zdrowia, co umożliwia bezpieczne używanie go w otoczeniu dzieci i w kontakcie z jedzeniem.http://www.galeriaoswietlenia.pl/141-lampy-klasyczne galeriaoswietlenia.plPielęgnacja technorattanu jest niezwykle łatwa – wystarczy tylko przetrzeć powierzchnię mokrą gąbeczką, aby z łatwością zmyć kurz i inne zabrudzenia. Stylowa, technorattanowa plecionka będzie się ładnie prezentować w połączeniu z innymi materiałami – np. ze skórą czy z drewnem – tworząc meble, które odznaczają się jeszcze większą elegancją i funkcjonalnością.

ogród

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo wszelkich tych zalet technorattan ciągle nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem. Przyczyną tego jest przede wszystkim wysoka cena produktów wytworzonych z tego tworzywa. Uwzględniając jednak ich wytrzymałość cena wcale nie jest wygórowana, dlatego też warto rozważyć kupno mebli z technorattanu. Jeżeli interesuje nas wytrzymała, a jednocześnie stylowa sofa technorattan to jedyny właściwy wybór. Poza tym widoczny w technorattanowych meblach styl vintage z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody.