Jak skutecznie pielęgnować swój samochód? Pomysły nie tylko dla mężczyzn

Sklepy z akcesoriami do samochodów kierowane są za pośrednictwem osób z pasją. Oni ubóstwiają zajmować się czterokołowcami i troszczyć się o nie, toteż z chęcią nauczają o tym pozostałych, wspierają ich w zajmowaniu się swoimi maszynami. Nieustannie kosmetyki samochodowe są doskonalone, aby zagwarantować jak największe korzyści dla pojazdu przy jak najmniejszych kosztach. Co zatem wybrać?

Porsche

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com

W ofercie sklepów zajmujących się handlem akcesoriów, jakimi są autokosmetyki, wyszukamy wyłowione artykuły z całego globu – Propozycja na naszym rynku jest nadzwyczaj duża. Do wnętrza samochodu marki oferują nam środki czyszczące do tapicerki, odrębne do foteli, nie niszczycielskie dla nawierzchni, dbające o to, by się nie zdrapywała. Notorycznym kłopotem są także parujące szyby, aczkolwiek na to też odnajdziemy pewne, nieraz ekologiczne środki, nie zatruwające powietrza. Jest to niezmiernie ważny szczegół, ponieważ przy częstym użytkowaniu człowiek uczulony na chemiczne substancje może nabawić się bólu głowy lub nudności.wnętrz (tutaj)y chodzi o zewnętrzną stronę pojazdów, najpopularniejsze kosmetyki samochodowe wykorzystywane to szampony. Gwarantują one pewną nieskazitelność przy skrupulatnym użyciu zgodnie z instrukcją. Niektóre mieszczą w sobie substancje, które tworzą powłoczkę na obudowie i chronią pojazd przed śladowymi otarciami lub wnikaniem wnętrz (oceń)blachy niektórych substancji. Sprawiają także, iż auto błyszczy, a wszystko przez dodatki nabłyszczające. Aby odblask był doskonały, możemy użyć pasty polerskiej, która pielęgnuje samochód niczym środek nawilżający ludzką suchą cerę. Niestety czasami mamy do czynienia z poważniejszymi poplamieniami, jak przykładowo uciążliwe do usunięcia pozostałości asfaltu, żywicy czy smoły. Na to stosujemy płynne środki czystości lub też te w sprayach, tak jak instrukcja każe zostawiamy je na brudzie przez chwilę, później opłukujemy i cieszymy się schludnym autem. W asortymencie sklepów sprzedających autokosmetyki wydobędziemy jeszcze: środki do czyszczenia oraz chronienia felg, środki do konserwacji opon a także dodatki, takie jak ścierki z mikrofibry lub gąbki do czyszczenia felg.

Samochód to urządzenie mechaniczne, której nie zmienia się dość często. Decydując się na nabycie wozu musimy być świadomi tego, iż niewłaściwe dbanie o niego doprowadzi do skrócenia jego witalności a także do tego, iż nie będzie się estetycznie prezentowało na trasie. Warto pielęgnować je właściwie, na pewno nam się to opłaci, gdyż auto będzie przez więcej czasu nam akompaniowało. I uwaga: tyczy się to każdego posiadacza samochodu, nie tylko hobbystów.