Pomimo że dostrzegamy bariery ochronne niezwykle często nie pojmujemy, że są potrzebne w wielu miejscach

Bariery ochronne bardzo często możemy zauważyć na lotniskach, parkingach albo przy przejściach dla pieszych na dworcach PKP. Powinny ustrzec nas one przed lekkomyślnym wejściem na przestrzeń dla nas nie przeznaczoną.

Może tu chodzić o szyny albo nawet o plac przy załadunku dużych ciężarówek, kiedy pod kołami potężnych samochodów nie mogą plątać się osoby niepowołane.
lustra przemysłowe

Autor: Lamps&Company
Źródło: Lamps&Company

Sporo miejsc w przestrzeni ogólnodostępnej w dzisiejszych czasach w pewien sposób może stać się dla kogoś niebezpieczna. Dlatego zwykle zagradza się te tereny. Ustawia się wówczas bariery ochronne, które oferuje Anter System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Są one z reguły żółto-czarne, tak żeby były widoczne z dużej odległości nawet przy kiepskiej pogodzie. Bariery ochronne(zobacz styropian opakowania) są zazwyczaj stalowe, tak żeby przetrzymały spotkanie z jakimś pojazdem. Są produkowane nawet amortyzujące bariery ochronne, które wyginają się od pionu, żeby zaraz po zderzeniu wrócić do swojego pierwotnego umiejscowienia. Wygląda to wtedy estetycznie i nie zagraża następnym użytkownikom, przykładowo drogi, że najadą na odgięty słupek. Lustra przemysłowe również są niezwykle pożyteczne w halach lub na ulicach. Za ich pomocą możemy dostrzec czy zza zakrętu nie nadjeżdża jakiś samochód i czy mamy prawo bezpiecznie włączyć się do ruchu. Jest to o tyle istotne, że zapobiega wypadkom. Z reguły lustra (zobacz kinkiet łazienkowy z wyłącznikiem) przemysłowe od Anter System są wyprodukowane z nietłukącego się materiału.

Dzięki temu bez problemów mogą dekadami być ustawione na zakrętach.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach lub w halach warto stosować narzędzia, które według norm BHP są niezbędne.