Udana wyprawa górska wyłącznie z dobrymi butami

Jeśli pragniemy, aby wycieczka w góry się całkiem udała oraz była bardzo bezpieczna, trzeba się do niej odpowiednio przyszykować. Najważniejsze są rzecz jasna ekwipunek oraz prowiant.

buty górskie

Źródło: lokikoki.pl

Nie warto wyruszać w góry bez tych rzeczy.
jedzenie, jakie bierzemy w góry winno być stosunkowo kaloryczne. Winniśmy jeszcze mieć przy sobie trochę czekolady, na wypadek nagłego SPAdku cukru. Jeśli idzie o ekwipunek kwestia jest nieco bardziej zwiła. Bez względu na to, czy chcemy się wspinać, czy idziemy na krajoznaWCzą wyprawę po łagodnych wzniesieniach, najistotniejsze będą buty górskie.

Prezentowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis lampy do salonu klasyczne, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą fascynujące.

Możemy rzecz jasna zdecydować się na buty uniwersalne, jednak na rynku mamy również buty przeznaczone do różnego typu wycieczek. Jeżeli lubimy jednodniowe wypady w lecie, dobrze jest wybrać buty z miększą podeszwą, jaka zapewnia lepszą przyczepność. Na trudniejsze wypady warto wybrać obuwie z podgumowanymi podeszwami, lekkie i wygodne. Buty do podejść winny oczywiście mieć twardszą podeszwę niż buty do chodzenia po mieście.

Jeśli zaplanowaliśmy wielodniowy, dość forsowny trekking w błocie i niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zdecydujmy się na buty trekkingowe za kostkę. Takie buty górskie zdadzą egzamin w każdych, trudnych warunkach. Zupełnie inne winny być buty przeznaczone do górskich biegów. Mają być one leciutkie oraz komfortowe, jednak tak samo istotna jest doskonała przyczepność. Buty na zimę powinny być także wygodne i ciepłe. Oczywiście istnieją modele butów w góry dla kobiet oraz dla panów.

Warto przed zakupem wybranego modelu przymierzyć je, aby sprawdzić, jak się w owych butach czuje nasza stopa.

Czy według Ciebie ten tekst posiada przydatne dane? Jeżeli tak, to przeczytaj też pomocne informacje (http://www.gemeo.pl/page/19-szmaragd.html), które są niezwykle wciągające.

Buty do wypadów górskich to duży wydatek. Nie wolno jednak na nich oszczędzać, ponieważ od właściwego ich doboru zależy nasze bezpieczeństwo oraz to, czy nasza wycieczka będzie udana.