Każdy z nas jest w stanie ulec wypadkowi, całe szczęście jest pogotowie. Taka szybka pomoc jest niezmiernie ważna

co dzień jakieś życie jest zagrożone. Istnieje wiele przyczyn, najczęściej ulegamy różnorakim wypadkom, sporo z nich niestety kończy się śmiercią. Sporo wymaga natychmiastowej reakcji, to od tego zależy, w jaki sposób nasze ciało poradzi sobie ze skutkami takiej sytuacji. Pracownicy pogotowia pracują przez całą dobę, gdyż przez cały czas może stać się tak, iż niezbędna będzie błyskawiczna reakcja. Co jest istotne w kontekście ratowania życia?

sprzęt medyczny

Źródło: czarmed.pl
Wiadomo, że czynnik ludzki jest najważniejszy, bez niego nie da się uruchomić potrzebnego urządzenia. Jednakże, nie mając właściwego, coraz nowocześniejszego sprzętu nie możemy wręcz myśleć o poważnej interwencji oraz walczeniu o czyjeś życie. Istotny jest oczywiście ambulans, aby szybko dojechać w miejsce zdarzenia, ale sam pojazd to nic, ważne jest to co wewnątrz. A są tam bardzo interesujące i zaawansowane urządzenia do ratowania życia. Deska ortopedyczna to taki typ noszy , który daje łatwiejszą stabilizację poszkodowanego oraz jego transport w trudnych warunkach. Wykorzystuje się ją w zdarzeniach, w jakich człowiek mógł doznać obrażeń ciała, szczególnie kręgosłupa.

Deska ortopedyczna daje bezpieczeństwo choremu w czasie transportu do szpitala. Ma pasy zabezpieczające, a także stabilizator głowy, daje on ochronę dla kręgosłupa. Określane jako podstawowe wyposażenie karetek. Niezbędne jest również krzesełko kardiologiczne, które służy do transportu poszkodowanego. Wykonane są z zapewniającego lekkość aluminium, mają one dwa kółka transportowe.

Powinny posiadać blokadę chroniącym przed niechcianym złożeniem w trakcie transportu, niezbędne są też pasy, które zabezpieczają poszkodowaną osobę w czasie transportu. Takie krzesełko jest dobre do przenoszenia przez dwóch ratowników. Niezbędny jest również defibrylator.

Jeżeli w zamieszczonym tu wpisie nie znalazłeś interesującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam inny tego typu materiał.

Oddziałuje on na serce prądem stałym o właściwej mocy. Celem takiego zabiegu jest powstrzymanie chaotycznych impulsów elektrycznych, które płyną przez serce, jak i powrócenie do standardowej, dobrej pracy serca.

To najważniejsza oraz skuteczna metoda, która polepsza możliwości przeżycia podczas niebezpiecznych zaburzeń czynności serca. Wykonana w ciągu trzech minut od pozbawienia przytomności powiększa możliwości przeżycia w 75% przypadków.