W świecie kategoryzacji łatwiej coś znaleźć. Nie jest to jednak takie proste, jak się jeszcze niedawno wydawało

Ogrom terminów, kategorii i dziedzin, na każdym kroku spotykamy nowe terminologie i tajemnicze nazwy. Co znaczą, co mogą przynieść, co nam to da? Miejscami trudno się połapać w tym wszystkim, co mamy dostępne, co można jeszcze otrzymać. Dodatkowo, nasz świat nie zamyka się tylko na tym, co jest, lecz ciągle powstają nowsze kategorie, które ciężko zaetykietować.

Doskonale widać to w muzyce. Nie ma już prostego rozdzielenia na rock, pop oraz metal, teraz jest tak wiele grup muzycznych, iż nie ma na to mocnych, nie ma ekspertów, którzy wiedzieliby jak to prawidłowo nazwać: .

Na szczęście są kategorie, gdzie dużo terminów, kategorii i dziedzin zostają identyczne, są stałe, od zawsze gwarantując niezawodność w nazywaniu terminów. W przemyśle mamy przykładowo czujniki, sterowniki plc oraz zasilacze. Jest więc automatyka przemysłowa, automatyka i falowniki. Oczywiście i w tej kategorii powstają nowe kategorie, ale są one bardziej uzupełnieniem danych znanych, stałych definicji. Nie wychodzą one na czołówkę, nie roszczą sobie praw, abymimo wszystko panować.

To na pewno przypadnie do gustu osobom, którym zależy na tej stabilności, na pewnym porządku i rutynie.

Czujniki

Autor: STEINEL
Źródło: STEINEL

W takim też systemie jesteśmy bardziej zorientowani na to, co nas może czekać, więc stosowniej możemy się przyszykować na każde późniejsze zadanie. Nie ma raczej świeżości, nagłych zwrotów akcji, wszystko jest ustalone raz i na zawsze. Wiadomą rzeczą jest to, że nie jest to najlepszy stan dla każdego. Większość dusi się się wręcz w takim czymś, nie mogą wytrzymać stagnacji i braku niespodzianek.

Szukasz ciekawych informacji na prezentowany temat? Z pewnością po przejściu na stronę (http://www.traple.pl/obszary-prawa/konkurencja-i-ochrona-konsumentow/) znajdziesz takie materiały, które będą dla Ciebie pasjonujące.

Szablony i te same, pewne rozwiązania są dla nich nie do zaakceptowania. Te osoby wolą zmienność i niespodzianki, powiew świeżości i mniejszą oczywistość.

Nie straszne im zagrożenie, jak brak pewności i jasnych, czytelnych reguł. Można by powiedzieć, iż takie osoby nader wszystko cenią adrenalinę i ryzyko, w każdej kategorii życia. Z tym już należy się urodzić, i nieważne czy mówimy o ludziach, którzy wolą stateczność, czytelność, brak zakłóceń czy na myśli mamy ryzykantów, dla których każdy dzień musi różnic się od ostatnich, nawet za cenę niekorzystnych rozwiązań.