Nie każdy Polak posiada dostęp do gminnej kanalizacji — zwłaszcza mieszkańcy wiosek

Ścieki to niewdzięczny temat, ale tyczy się każdego z nas.
Zapewne wszyscy mieszkańcy miast nie zastanawiają się nad swoimi ściekami. Zwyczajnie do ich bloku albo domku jednorodzinnego doprowadzona została dawno miejska kanalizacja.

zestaw

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com
ściek

Źródło: pixabay.com
stylizacja

Autor: Jaroslav A. Polák
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety mieszkańcy wiosek rzadko mają aż tyle szczęścia. Niezbyt zamożne lub bardzo duże gminy nie są w stanie sobie pozwolić na tak duże inwestycje. Przez to każdy o swe ścieki jest zmuszony zadbać na własny rachunek i wybrać miejsce na szambo. Według naszego prawa żaden ściek nie powinien być już wypuszczany do rzeki. Teraz każdy adres, który jest zamieszkały, musi wykazać, że ich ściek ma zrobiony odpływ do szamba i to z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów. Zatem trzeba zaznajomić się z kluczowymi informacjami. Szambo w głównej mierze musi być szczelne, aby nie zanieczyszczało gruntów. Musimy mieć zaświadczenie zakupu od spółki, która posiada atesty na własne produkty. Po drugie należy wybrać pojemność zbiornika (uzależnione jest to od ilości domowników) i materiał, z którego będzie wykonany. Są szamba betonowe, żelbetonowe i dla przykładu też plastikowe. Należy też pamiętać o odległościach. Szambo musi znajdować się minimum 15 m od budynku i studni, a 7,5 m od granicy naszej ziemi.

Widzisz tutaj bardzo absorbujące tematy, ale kliknij bez obaw ten link, ponieważ to bez dwóch zdań unikalna witryna (https://www.sklep.effector.com.pl/) – ona również Cię zaciekawi!

Nowoczesne zbiorniki mają także czujnik napełniania się.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, kiedy trzeba zamówić wóz asenizacyjny, który przyjedzie oraz wyczyści szambo. Posiadają oni podpisaną umowę z gminą i z tego powodu legalnie są w stanie za usługę wystawić fakturę.