Chcesz ufarbować swoje włosy? Dobierz właściwą farbę

Malowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena płci pięknej, jednakże w obecnych czasach również niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim albo w zaciszu swojego domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto wiedzieć, jak wybrać farbę, by włosy uzyskały pożądany kolor.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko powinieneś wybrać kolor, na jaki planujesz ufarbować swoje włosy, nie zapominając, iż zwykle odcień wychodzi o jeden bądź dwa tony ciemniejszy niż na pudełku. Dodatkowo istotne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były wcześniej farbowane. Tylko w pierwszym wypadku wynik może być przewidywalny, ponieważ włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, trzeba zdecydować się na typ koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są prostsze do samodzielnego stosowania. Dzięki komfortowi ich nakładania nawet farbowanie włosów podczas wyjazdu będzie możliwe. Zaś typowe farby jak na wymagają większej dokładności, jednak zawsze można prosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta przetestowania jest farba luo color, w jakiej amoniak zastąpiła substancja zasadowa nie uszkadzająca fryzury. Luo color gwarantuje intensywny, a równocześnie rozświetlony kolor z efektem trój wymiaru.

Aby zgłębić wiedzę na omawiany temat obejrzyj stronę, która zawiera fascynujące dane na ten temat – wystarczy kliknąć.

Dodatkowo rewelacyjnie poprawia kondycję włosów i sprawia, że są wygładzone. Efektywnie pokrywa siwiejące włosy i można ją dostać w większości drogerii kosmetycznych. Co jeszcze należy wiedzieć, wybierając właściwą farbę?

Jeśli masz czarne włosy i zamierzasz to zmienić, najpierw niezbędna jest dekoloryzacja, inaczej nowy kolor będzie właściwie niewidoczny, a tylko doda refleksów. Ponadto delikatne włosy są dużo bardziej wrażliwe na działanie farby, toteż nie trzeba nakładać plastikowego czepka dla spotęgowania efektu, a można nawet potrzymać farbę 5 min. krócej.

Jeżeli masz kłopot z właściwym dobraniem farby lub pianki do włosów, lepiej pójdź do profesjonalnego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z pożądanym kolorem lub przeczytaj rady na . Inaczej może się okazać, że nie takie były twoje zamierzenia, jednakże na szczęście farba też systematycznie się zmywa, zaś włosy odrastają, toteż będzie pora na kolejne próby. Wykorzystując nasze zalecenia na pewno wszytko pójdzie dobrze.