Na czym polega księgowość internetowa – wady i zalety zarządzania firmą za pomocą Internetu

Posiadanie małej firmy jest związane nie tylko z realizowaniem projektów, lecz także z dużą ilością pracy z wszelkimi dokumentami, księgowością i zarządzaniem płacami czy kadrami w przypadku małych i średnich działalności. Rzecz jasna jeśli jesteśmy firmą składającą się z jednej osoby zależy nam, a by jak najwięcej formalności wykonać samemu. Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu możemy rzeczywiście zmniejszyć koszty, dodatkowo przyśpieszy to działalność przedsiębiorstwa, gdyż nie będziemy zlecać usługi u firm zewnętrznych.

Aktualnie w Internecie można odszukać niemal wszystko. Dlatego też wiele usługodawców przedstawia swoją ofertę online. Wiele zadań możemy bez problemu wykonać nie wychodząc z domu. Świetną opcją dla małych firm jest księgowość internetowa. Należy jednak pamiętać, że księgowość online to aplikacje, które umożliwiają na samodzielne wprowadzanie faktur, ponieważ często bywa tak nazywana księgowość (serwis www), której dane przesyła się przy pomocy Internetu. Jest to nieprawidłowe nazywanie. Księgowość online przeprowadzamy sami. Jej cena jest zdecydowanie niższa, niż zlecenie dla zewnętrznej firmy oraz zatrudnienie własnego księgowego. Ceny są nawet 10 razy niższe! Warto dobrać program wiarygodny i pewny. Do aplikacji wysyła się dane, które zostają zmienione w deklaracje.

Laptop

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com

W dodatku dodawanie faktur zajmuje naprawdę mało czasu. Jak wiadomo, że w małych firmach niejednokrotnie jest tak, że dostaje się mnóstwo faktur na małe kwoty. Biuro rachunkowe liczy koszty właśnie z uwzględnieniem liczby faktur. To kolejny argument popierający, aby zająć się księgowością samodzielnie. Dodatkowym zdecydowanym atutem tego rodzaju aplikacji, jest fakt, że działają one przez całą dobę każdego dnia.

Zainteresowały Cię różnego typu inne wiadomości (http://www.mega-pol.com/7,6,roboty_ziemne.html)? Jeśli tak, to wejdź na podaną stronę i sprawdź, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zadowolony.

To niesamowite ułatwienie. Wszelkie przesłane dokumenty są na bieżąco archiwizowane, dzięki czemu łatwo można je odzyskać, jeżeli coś się stanie. Księgowość internetowa zezwala na rejestrowanie wszelkich kosztów, ewidencjonowanie Księgi Przychodów i Rozchodów, uzupełnianie baz danych, a dodatkowo łatwe obliczanie podatków. Są także takie aplikacje, dzięki którym nasze rozliczenia można przesłać do sprawdzenia profesjonalnym księgowym. Księgowość online ma ogromny plus, którym jest niewątpliwie to, że jest ona mobilna.

Aby korzystać z aplikacji wystarczy Internet. Nie ważny jest system i rodzaj przeglądarki. Dodatkowo mobilność pozwala na to, że mamy wszystkie dokumenty zawsze przy sobie. Raporty możemy przesyłać z aplikacji bezpośrednio na skrzynkę mailową. To zdecydowanie upraszcza pracę.
Rzecz jasna przy zastosowaniu tego typu księgowości trzeba pamiętać, że to my jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie błędy, które popełnimy. Dlatego też musimy być niezwykle ostrożni i wprowadzać dane bez pośpiechu. Tylko wówczas będziemy pewni, że księgowość online będzie dla nas maksymalnie korzystna. Więcej na