Dobieramy najlepsze bramy ogrodzeniowe

Polska to nie USA, nie da się pozostawić własnej posesji bez należytego zabezpieczenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się grodzimy. Nawet jeśli szukać w tym konkretnego czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu preferujemy bycie u siebie, mamy również znaczne poczucie prywatności i własności. Obecnie jednocześnie mamy znaczny wybór w kwestii ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnych możliwości, jak ogrodzić naszą własność. Najczęściej decydujemy się jednakowoż na siatkę albo panele ogrodzeniowe. Co lepiej wybrać?

Warto powiedzieć na samym początku, że panele, jak i siatka to takie rodzaje ogrodzeń, które można zamontować z łatwością i dość szybko. Dodatkowo, są one na pewno w bardziej przystępnej cenie niż panelowe ogrodzenia albo kute. Stąd także tego typu popularność takiego rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyna zaleta. Sprawdźmy czym różnią się od siebie takie dwa rodzaje ogrodzenie, zarówno w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Jeśli mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najczęstsze rodzaje to ogrodzenie plecione, wykonane z drutów. Siatkę takiego rodzaju można kupić w rolkach, co jednocześnie jest jej znaczącym utrudnieniem. Tak zwinięta siatka po rozłożeniu może się odkształcać, zaś montaż plecionki wymaga sporo czasu. Do montażu potrzebne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, tak więc kupno tego to kolejny wydatek. Montaż to właściwie naciągnięcie drutów naciągowych na górze a także na dole ogrodzenia systemowe Anotis. Do montażu musimy mieć kogoś do pomocy.

Lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup paneli ogrodzeniowych. Ten uniwersalny sposób, sprawdza się jednocześnie w przypadku prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych oraz przemysłowych. Panele to po prostu druty stalowe, które mają różnorodne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Te ogrodzenia (więcej Firma Anotis) posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość zależna jest od wysokości panelu. Choć druty paneli sąw mniejszym stopniu elastyczne, to jest to wielka zaleta, ponieważ są bardziej trwałe niż w przypadku zwykłej siatki. Autor

jeden, jak i drugi rodzaj przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie łatwość montażu, cenę oraz solidność, niemniej wydaje się, że zakup paneli ogrodzeniowych będzie trochę korzystniejszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej plusów, jest także bardziej wytrzymałe i mniej podatne na odkształcenia, co gwarantuje większą solidność i jakość na lata. A to przecież zdecydowanie najważniejsze wartości, jeśli mowa o tego typu rozwiązaniach. Powinniśmy o tym pamiętać i zakupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, ale na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję i mniejszą ilość niepotrzebnych zmartwień.