Strój na trening

Specjalny strój na fitness nie jest nieodzowny, jednak na pewno polepsza komfort treningów. W sklepach znajdziesz bogaty wybór konfekcji przeznaczonej do fitnessu.

Dowiedz się jakiego rodzaju cechy powinny spełniać tego rodzaju ubrania i jak dobrać strój na trening odpowiedni do sylwetki. Zastanawiasz się, który strój (informacje stroje świętych) na trening wybrać? Nic dziwnego, gdyż w szerokim asortymencie sportowej odzieży nietrudno się pogubić. Wbrew pozorom, najważniejszy nie jest modny fason, lecz przewiewność oraz elastyczność ubrania.
Sportowy biustonosz to podstawa ubioru na fitness. Podczas wyboru kostiumu na fitness częstokroć zapominamy o bieliźnie. Natomiast biustonosz sportowy jest to ta część stroju, która znajduje się blisko ciała i źle dobrana może znacznie zmniejszyć swobodę wykonywania ruchów. Dodatkowo, w czasie treningów piersi są narażone na wstrząsy, co może spowodować ból. Jeśli masz w planach intensywny trening, zrezygnuj z koronkowej bielizny z fiszbinami, dlatego że twarde części mogą powodować otarcia. Zamiast tego kup sportowy biustonosz. Zamiast biustonosza sportowego można kupić także koszulkę z wszytym stanikiem. Przy kompletowaniu stroju na fitness nie zapomnij także o majtkach – dobrze, ażeby były bezszwowe, wtedy unikniesz otarć.
dziecko - przekrój

Autor: Maciej Rynarzewski
Źródło: http://www.flickr.com
Lepszym rozwiązaniem będzie odzież termiczna (innymi słowy: termoaktywna). To ubrania wykonane z tkanin najnowszej generacji, jakie ułatwiają skórze oddychanie i, w przeciwieństwie do bawełny, będą mieć zdolność odprowadzania potu od skóry.

Ponadto nierzadko są w wyższym stopniu trwałe jak też odporne na rozciąganie, stąd nawet wielokrotne pranie nie powinno naruszyć ich kształtu. Na jesienny jogging przydać Ci się może termoaktywna bluza z polaru damska.