Wybieramy lodówkę – na co zwrócić uwagę?

Aromatyczne zapachy, apetycznie podane dania – jest to domena wybornych podróży kulinarnych. Aby jednak móc się w nie wybrać, konieczna będzie lodówka.
To genialne narzędzie AGD, które w sprzedaży pojawiło się już w 1862 roku, starannie troszczy się o to, ażeby strawa przechowywana była w odpowiedniej temperaturze, a co za tym idzie, dłużej była świeża.

poduszki dekoracyjne

Autor: Joanne
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup schładzarki jest to czynność wielce prosta, jednak wybór należytego urządzenia dopasowanego do indywidualnych wymogów, to już zagadnienie na artykuł poradnikowy. W poniższym przekazie postaramy się więc podpowiedzieć na co zwracać uwagę, kupując schładzarkę perfekcyjną.
kosmetyki

Autor: Mustela
Źródło: Mustela
Przetwory warzywne

Autor: Tarsmak
Źródło: Tarsmak
Jak wielka musi być chłodziarka? To kluczowe pytanie, które warto sobie zadać na początku. Singlowi powinno wystarczyć urządzenie o pojemności 120-130 litrów. Jeżeli mieszkasz z partnerem, należy dołożyć 30 litrów ekstra (i w taki sposób na każdą kolejną osobę). Rozmiar zamrażarki? Ten aspekt uzależnij od indywidualnych preferencji. W w największym stopniu oszczędnej wersji będzie to plus minus 50 litrów na jedną osobę. To, w jaki sposób lodówka została zaprojektowana w środku, jest bardzo ważne. Zwróć więc uwagę na rozmieszczenie półek lodówki a także opcje ich regulacji. Półki mogą być szklane lub plastykowe (te pierwsze wytrzymują 20-cio kilogramowe obciążenie). Do tego urządzenie musi być wyekwipowane w specjalne przegródki na mięso oraz warzywa.

Zachęcamy – naciśnij tutaj kinkiet dla chłopca i przenieś się na inną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeże oraz rzetelne wiadomości.

Należy pamiętać, że idealna temperatura dla jarzyn to 5 stopni C – dzięki niej długo zachowują chrupkość i nie tracą witamin.

Idealnie jeśli wytwórca wyposażył schładzarkę w sprytne gadżety, dla przykładu stojak na flaszki bądź pojemnik do przechowywania jajek. Dowiedz się, czy zamienne części takie jak na przykład pompy do lodówek są łatwo dostępne.